Який вплив на нафту був у 2023 році

Впродовж року вартість нафти показувала різну динаміку. Це є наслідком того, що на ціну впливало чимало факторів та рішень.

Читайте також Мільйони барелів російської нафти застрягли на шляху до Індії, – Bloomberg

Що цікаво, виділити тут слід Саудівську Аравію та Росію. Таким чином ціни на нафту у певний період досягали майже 100 доларів за барель. Крім того, відіграв в економічній ситуації світу важливу роль, зокрема, Китай. Все через декілька причин, а саме:

  • Країна є найбільшим імпортером нафти у світі;
  • Економічне відновлення Китаю, яке стикається з низкою викликів;
  • Роль Китаю на геополітичній арені.

Важливо додати, що одним із найважливішим фактором стала війна між ХАМАС та Ізраїль. Ця подія спровокувала зростання цін на нафту, а головною причиною стало побоювання щодо поширення конфлікту в регіоні та перебої з постачанням.

Знецінення нафти

Крім росту вартості, слід виділите і те, що за рік відбувався й спад вартості чорного золото. На це впливало побоювання щодо подальшої динаміки економік світу.

  • Як пишуть Reuters, лише у першій половині грудня ціни на нафту впали до найнижчого рівня за 6 місяців через вищезгадані побоювання інвесторів.
  • Крім того, були нафтові санкції проти Росії. Їх обговорювали доволі часто.

Цікаво, що чимало фахівців гадає, що цінова стеля на нафту на рівні 60 доларів не працює. Українські економісти теж приєднуються до цієї думки, як і колишній глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв.