Колишнього короля криптосвіту визнали винним у крадіжці мільярдів доларів та створенні масштабної шахрайської схеми. Федеральне журі присяжних Нью-Йорка визнало його винним за всіма звинуваченнями, які проти нього висували. Йдеться про сім пунктів.

Варте уваги Основа фінансової грамотності: як проаналізувати особистий бюджет і чому це важливо для кожного

Екскороля криптосвіту визнали винним у шахрайстві

У результаті його загрожує по 20 років ув'язнення за кожне із найбільш серйозних звинувачень. Ба більше, сторона обвинувачення заявила, що Сем Бенкман-Фрід "провів одну з найбільших фінансових афер в американській історії". Суддя призначив дату винесення вироку на березень.

По суть цей вирок завершує історію стрімкого краху Бенкмана-Фріда, яка тягнеться з 2022 року, коли криптобіржу FTX оцінювали у 32 мільярди доларів. Нагадаємо кілька деталей про початок цієї епопеї:

Водночас деякі прихильники криптовалют заявили, що вирок для засновника криптобіржі FTX свідчить про завершення епохи ризикових і неправомірних практик. Також звучать голоси, що це рішення стало підтвердженням, що сектор криптовалют має слабкі місця, які приваблюють злочинців, хакерів та держави-вигнанці.

Крипторинки просіли після вердикту, але втрати в основному вдалося стримати. На момент створення цього матеріалу, загальна капіталізація ринку криптовалют становить 1,31 трильйона доларів, за даними CoinMarketCap.