Головними флагманами цієї ініціативи стали Польща, Ірландія, Латвія, Литва та Естонія.

Зверніть увагу Хіти цієї осені: які активи варті уваги вже зараз

П'ять країн вимагають посилити санкції ЄС проти росії

Вони закликають розширити санкції ЄС в енергетичному блоці. Зокрема, йдеться про бан для зрідженого нафтового газу та обмеження співпраці у галузі ядерної енергетики.

Пропозиція також включає усунення ще більшої кількості банків з міжнародної платіжної системи, починаючи із "Газпромбанку". російський кредитор наразі позбавлений основної частини санкцій ЄС, оскільки цей банк використовують європейські компанії для оплати постачання газу.

П'ятірка європейських країн закликає заборонити послуги, пов'язані зі страхуванням, трансфер банкнот доларів США до росії, а також посилення обмежень для транзакцій з криптовалютами.

Загалом ЄС та Європейська комісія обговорюють нові санкційні обмеження проти держави-агресорки. Цілком ймовірно, до пакета можуть потрапити додаткові обмеження для сфери торгівлі.

Зокрема, у блоці уже почали обговорювати встановлення цінової стелі для російської нафти. Цей крок зрівняє ЄС зі США, які намагаються втримати ціни на чорне золото від зростання. Польща, Ірландія та країни Балтії закликають ухвалити рішення про:

  • Розширення обмежень для російських суден, які заходять в порти ЄС, надання бізнес-послуг у росії, а також встановити заборону щодо надання ІТ-послуг;
  • Заборону імпорту російських алмазів та обмеження імпорту сталі з держави-агресорки;
  • Заборону продажу об'єктів нерухомості російським компаніям і громадянам, які не є резидентами Європейського Союзу.