Згідно з даними регіонального менеджера компанії Nokas nosto, яка обслуговує банкомати у Фінляндії, рекордно швидке зняття готівки почалося після того, як країна знову відкрила кордон для жителів росії.

Цікаво Перспективи економіки Британії та ЄС: чим цікава валютна пара євро – фунт стерлінгів

росіяни масово спустошують банкомати у Фінляндії

росіяни почали з блискавичною швидкістю знімати готівку, оскільки таким чином вони мають шанс отримати іноземну валюту євро. Туристи з держави-агресорки у Фінляндії використовують карти від китайської платіжної системи UnionPay.

У Фінляндії зафіксували, що останнім часом, росіяни використовують саме карти UnionPay. Причому йдеться не лише про зняття готівки, але й про плату за покупки у східних регіонах європейської країни.

Річ у тому, що китайська платіжна система на сьогодні – єдиний великий гравець міжнародного рівня, який досі працює в росії. Україна неодноразово закликала китайські компанії припинити співпрацю з цією державою. Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, ринок агресора покинули:

  • Visa,
  • American Express,
  • Mastercard.

У Фінляндії UnionPay працює протягом кількох останніх років, а на ринку України китайська платіжна система з'явилася у 2013 році. Крім того, нещодавно про початок поступового виходу з російського ринку повідомив один із найбільших банків світу Citigroup. Наразі відомо про наступні аспекти цього процесу:

  • Гігант з Волл-стріт заявив про закриття усіх споживчих та комерційних банківських операцій у росії;
  • Скорочення торкнуться понад 2000 осіб та 15 філіалів;
  • Банку це коштуватиме приблизно 170 мільйонів доларів.