На жаль, у другому кварталі компанії у росії зуміли вийти на прибуток, попри санкційні обмеження зі сторони країн Заходу, які сприяли початку рецесії економіки держави-агресорки.

Варте уваги Перспективи економіки Британії та ЄС: чим цікава валютна пара євро – фунт стерлінгів

Прибутки російських компаній зросли

Повідомляють, що прибутки російських компаній за три місяці зросли на 25%. За даними Sberbank CIB з використанням інформації від росстату, прибутковість компаній зросла до 9,5 трильйона рублів або 144 мільярди доларів США (розрахунок за середнім курсом).

Тоді як зростання цього показника у річному розрахунку перевершило зростання споживчих цін на 17% за аналогічний проміжок часу. На думку аналітиків держкредитора, результати другого кварталу 2022 року можна оцінити як позитивні. Вони також додали, що це вказує на стійкість економіки агресора, а суттєве зростання прибутків вселяє надію на хвилю пожвавлення у секторі корпоративних інвестицій.

Зокрема, сектор виробництва, який зазнав одного з найпотужніших ударів через санкційні обмеження щодо припинення імпорту низки важливих елементів, все одно прозвітував про прибуток на рівні 44%. Водночас ці показники у сфері транспортування та зберігання пішли вгору аж на 168%. Крім того, повідомляють про наступні дані:

  • прибутковість секторів нерухомості, будівництва, готельного бізнесу й закладів громадського харчування теж зросла;
  • це пояснюють тим, що росіяни зараз не мають змоги виїхати за кордон у зв'язку з обмеженнями міжнародного авіасполучення.

Які сектори втратили гроші

Водночас є сектори, у яких за останній квартал, навпаки рівень прибутків впав. Йдеться про гуртову та роздрібну торгівлю.Через зниження обсягів продажів, компанії з цього сектору заробили на 13% менше.

Тоді як прибуток у видобутку знизився більше ніж вдвічі – на 51%. Річ у тому, що санкції Заходу вдарили по основних виробниках росії. Аналогічна ситуація й у технологічному секторі, який масово покинули іноземні гравці. Тут прибутки впали відразу на 48%.