З початку пандемії коронавірусу румунський лей випереджав валюти інших держав Східної Європи через політику "плаваючого" обмінного курсу, яку проводив Національний банк Румунії. Тож, це досить незвичний поворот для валюти, яку настільки контролює центральний банк.

Читайте також Економіка Китаю відновлюється після турбулентного тижня: кому це вигідно

Міжнародний валютний фонд виділяє три режими валютного курсу:плаваючий валютний курс, в якому все залежить від ринку, обмежено гнучкий валютний курс – центробанк корегує курс від надмірних коливань, фіксований валютний курс – в державі закріплений сталий курс щодо інших валют.

Додамо, що в Україні, як і в Румунії, центральний банк також проводить політику плаваючого валютного курсу.

Валютні коливання

Румунський лей впав на 0,4% до 4,9085 за євро. Це рекордний мінімум за останній рік. Торговий діапазон лея проти євро в 2020 році коливався в межах 4.80-4.90.

Торговий діапазон – діапазон цін, в межах яких контролюються курси валют.

Офіційний представник Національного банку Румунії Дан Сучу зазначив, що падіння національної валюти не викликає жодного занепокоєння. За його словами, слабкість лея в незначній мірі впливає на інфляцію в країні.

У центральному банку також припустили, що румунські політики можуть дозволити лею перейти до нового коридору торгів стосовно євро. Додамо, що подібне зниження курсу нацвалюти щодо іноземної грошової одиниці зазвичай відбуваються в перші три місяці року.

Румунський лей впав до мінімуму за останній рік / Фото Unsplash

Цьому процесу сприяють дії центробанку: він дозволяє лею із запізненням слідувати тренду, який його знецінює. Тож, це допомагає уникнути різких коливань курсу.

Деякі аналітики закликали до створення нового торгового діапазону для лея ще з початку поточного року. Тоді як, Ден Букса з UniCredit SpA ще наприкінці 2020 року прогнозував перехід до 4,9-5 лей за євро.