Ветеранські бізнеси отримують пріоритет у тендерах Райфу

Райффайзен Банк впровадив у своїх закупівлях правило для підтримки ветеранських бізнесів. При виборі постачальників товари чи послуги від ветеранів матимуть перевагу в тендерах банку, передає 24 Канал.

Читайте також: Зручний та вигідний мобільний банкінг від Райфу: чому варто обирати MyRaif

Олександра Шеховцова

Директорка департаменту закупівель Райффайзен Банку

Створення прогнозованого попиту через довгострокові контракти в результаті участі у закупівлях великих компаній – це один з інструментів світової практики із підтримки ветеранського бізнесу. Райф готовий бути одними з перших, хто запроваджує і поширює таку практику в Україні. Ми закликаємо ветеранів-підприємців активно брати участь у наших тендерах. Також команда із закупівель розробила для ветеранів відеотренінг про ефективну участь у тендерах, який розміщений на сайті банку.

Райффайзен Банк у своєму положенні про закупівлі зазначив, що якщо різниця в оцінці між потенційним переможцем та учасником з ветеранським статусом становить до 3%, то переможцем стає учасник з ветеранським статусом.

Як взяти участь у тендері

Щоб взяти участь у тендерах Райфу, ветеранам-підприємцям потрібно зареєструватися у розділі "Закупівлі" на сайті банку та слідкувати за оголошеннями про відповідні закупівлі.

Банк дотримується принципу "Нічого про ветеранів без їхньої участі". Тому при створенні правил закупівель представники Райфу радилися з ветеранами-бізнесменами та ветеранськими організаціями.

Райффайзен Банк проводив перший в Україні Форум про закупівлі у ветеранських бізнесів, що став початком для діалогу щодо відповідних підходів. У події взяли участь близько 100 учасників: представники Асоціації підприємців-ветеранів АТО та інших ветеранських організацій, Українського ветеранського фонду, Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, представники Міністерства економіки України, власники ветеранських бізнесів, адвокатських об’єднань, електронних торговельних майданчиків, на яких проводяться тендери, а також представники великого бізнесу – енергетичних, металургійних, аграрних компаній та роздрібних торговельних мереж.

Конференція від Райфу про ветеранські закупівлі / Фото Райффайзен Банку

Разом з цим, Райф підтримує ветеранів, допомагаючи їм із працевлаштуванням та адаптацією до мирного життя, а також надає підтримку сім'ям співробітників, які служать у ЗСУ. Банк очікує, що його партнери також дотримуватимуться цього підходу.

Крім того, Райф створив серію відео, щоб допомогти ветеранам адаптуватися та брати участь у тендерах.

Олександра Шеховцова

Директорка департаменту закупівель Райффайзен Банку

Ми віримо, що підтримка ветеранів є надзвичайно важливою, вони заслуговують на всі можливості для успішної інтеграції в цивільне життя. Серією коротких відео хочемо надихнути ветеранів-підприємців на участь у тендерах у великих компаніях та навчити їх надавати ефективні пропозиції.

Ці відео, що були створені з використанням штучного інтелекту, містять базову інформацію про наступні аспекти:

  • що таке тендер і чому він може бути корисним;
  • як стати учасником тендеру;
  • на що потрібно звернути увагу при підготовці тендерної пропозиції;
  • як збільшити шанси на перемогу у тендері;
  • які наступні кроки після перемоги у тендері;
  • співпраця за контрактом – як справити позитивне враження;
  • етичний бік тендерного процесу.

Підтримка ветеранських бізнесів через надання грантів

  • Грантова програма "Сміливі"

"Сміливі" – це благодійний проєкт, який допомагає розвивати малий бізнес в Україні та залучати до підприємництва ветеранів, родини військових та внутрішньо переміщених осіб. Учасників проєкту навчають, як складати бізнес-плани та залучати інвестиції, а найкращі ідеї отримують грошові гранти.

Грантова програма "Сміливі" виграла в Національному конкурсі "Благодійна Україна" у 2023 році у номінації "Синергія добра: ефективне партнерство" за внесок у благодійність на підтримку України.

Проєкт був започаткований компанією "Астарта-Київ" і підтриманий партнерами: Райффайзен Банком, Vodafone Україна, БФ "Повір у себе" та БО "Світло надії"

За три етапи програми "Сміливі" Райффайзен Банку зміг:

  • підтримати 167 малих і середніх бізнесів, з яких 103 – ветеранські;
  • організувати 18 місяців навчання для підприємців;
  • створити понад 1 200 нових робочих місць.

Райф уже виділив на підтримку малих бізнесів для ВПО, членів сімей військовослужбовців та ветеранів понад 17 мільйонів гривень.

Важливо! Нова 4-та хвиля програми "Сміливі" стартує з 10 січня 2025 року. Якщо ви мрієте про розвиток власного проєкту, то це ваш шанс отримати підтримку. Щоб не пропустити старт подачі заявок, слідкуйте за оновленнями на офіційних сторінках гранту.

  • Гранти для малих агропідприємств

Ще 10 бізнесменів-переможців з різних областей, серед яких були ветерани-підприємці, отримали гранти до 200 тисяч гривень в рамках освітнього проєкту Агрокебети. Рости своє". Завдяки цій ініціативі протягом пів року близько 400 аграріїв з усієї України могли навчатися створювати бізнес-плани, залучати фінансування, управляти ризиками.

Проєкт був ініційований освітньою платформою "Агрокебети", асоціацією "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) та Благодійним фондом "МХП-Громаді" за підтримки Райфу.

Переможці освітнього проєкту "Агрокебети" / Фото Райффайзен Банку

Онлайн-лекції для аграріїв-початківців створювали експерти провідних українських агрокомпаній та Райфу, які поділилися знаннями з управління ризиками, валютних операцій, бюджетування, кредитування та залучення інвестицій.

Як зазначив Алекс Ліссітса, голова ради директорів ІМК, президент УКАБ та ідеолог проєкту, підтримку отримали ті аграрії, які готові ризикувати та рухатися вперед попри труднощі.

Алекс Ліссітса

Голова ради директорів ІМК, президент УКАБ

Проєкт "Агрокебети. Рости своє" об’єднує тих, хто бачить майбутнє українського агросектору через призму інновацій, креативності та підприємницького духу. Це ініціатива, яка не просто навчає, а надихає молодих лідерів брати відповідальність за свою землю та створювати нові можливості для процвітання України.

Райф сприяє фінансовій інклюзії та реінтеграції ветеранів

Райффайзен Банк разом з іншими українськими банками підписав Хартію з фінансової інклюзії та реінтеграції ветеранів, яку ініціювали Національний банк України та Європейський банк реконструкції та розвитку.

Що передбачає Хартія з фінансової інклюзії та реінтеграції ветеранів

Учасники Хартії зобов'язалися підтримувати повернення ветеранів до цивільного життя та забезпечувати їм доступ до роботи, підприємництва, фінансів та інших економічних можливостей, щоб сприяти розвитку стабільного та доступного фінансового сектору в Україні.

У спільноті ветеранів Райффайзен Банку зараз 25 захисників, які повернулися з лав ЗСУ або приєдналися до команди з ринку праці. Для них була створена програма реінтеграції, адаптації та соціалізації, яка включає підвищений рівень медичного страхування, а також психологічну та юридичну допомогу для їхніх сімей.

Хартія з фінансової інклюзії та реінтеграції ветеранів / Фото Райффайзен Банку

Банк підтримує сім’ї загиблих та зниклих безвісти колег, а також:

  • зберігає робочі місця для 231 мобілізованого співробітникв, серед яких 21 жінка;
  • виплатив понад 227 мільйонів гривень середніх заробітних плат для підтримки мобілізованих;
  • першим в Україні запровадив посаду Veteran Officer.

Райффайзен Банк входить у топ-25 компаній України, дружних до ветеранів, за версією видання "Forbes Україна".

Райф презентував ветеранам та бізнесу картку "Вдячність"

На Конгресі ветеранських та бізнес-об’єднань Райффайзен Банк презентував картку "Вдячність", яка дозволяє ветеранам безкоштовно користуватися фінансовими послугами та отримувати спеціальні пропозиції, знижки й кешбеки від банку та його партнерів.

Картка "Вдячність" / Фото Райффайзен Банку

Читайте також: Райффайзен Банк запустив новий продукт "Вдячність": які можливості він відкриває

Конгрес у червні 2024 року зібрав понад 700 ветеранів, представників громадських організацій, органів влади та бізнесу. Захід організувала Асоціація підприємців-ветеранів АТО та Коаліція бізнес-спільнот за модернізацію України.

На події менеджери Райффайзен Банку розповіли усім зацікавленим про переваги картки, яка була створена як знак вдячності та визнання тих, хто захищає нашу країну, та їхніх рідних.

Менеджери розповідають про картку "Вдячність" / Фото Райффайзен Банку

Серед можливостей картки є:

  • підвищені відсотки на депозит "Зростаючий";
  • знижки до 50% на лікування в клініках "Родина";
  • знижки на страхування від компанії "Уніка";
  • до 10% кешбеку та інше.

Разом з цим, картка "Вдячність" постійно удосконалюється, до неї приєднуються нові компанії, які пропонують додаткові знижки та вигоди для власників картки.

Вперше картку “Вдячність” було презентовано на Конгресі ветеранів, організованому Асоціацією підприємців - ветеранів АТО / Фото Райффайзен Банку

Детальніше про картку "Вдячність" можна дізнатися за посиланням.

Райф залучає зовнішні інвестиції для фінансування ветеранських бізнесів

Райффайзен Банк та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) 12 червня 2024 року в Берліні на Конференції з відновлення України підписали угоду про програму для зменшення ризиків при кредитуванні українського бізнесу на суму 100 мільйонів євро. Ці кошти допомагають підвищити конкурентоспроможність мікро-, малих і середніх підприємств, включаючи ветеранські, релоковані та постраждалі від війни бізнеси.

Угода реалізується в рамках Програми ЄБРР стійкості та засобів існування, яка спрямована на полегшення доступу до фінансування для приватного бізнесу в Україні. Також вона є частиною Програми ЄБРР щодо конкуренто­здатності та інклюзивності малого й середнього бізнесу в країнах Східного Партнерства, яку підтримує та фінансує Європейський Союз.

На що спрямована угода між Райфом та ЄБРР

Угода спрямована на підтримку інвестицій у технології, які відповідають найкращим стандартам якості продукції, охорони здоров’я та безпеки праці, захисту довкілля і сприяють використанню "зелених" технологій.

Разом з цим Райф робить свої послуги доступнішими. Зокрема, банк інвестував 100 мільйонів гривень у переобладнання своїх відділень, щоб вони відповідали вимогам інклюзивності.

Оксана Шевченко

Заступниця голови правління Райффайзен Банку

Десять років війни призвели до фундаментальних змін у ставленні бізнесу до інклюзивності, яка завжди була в ядрі корпоративної культури Райфу. Ми сповідуємо принцип «Кожен має значення». Це стосується і працівників, і клієнтів. І зараз з’явилося багато людей, які пережили різний травматичний досвід – участь у воєнних діях, окупацію, релокацію, втрату близьких, домівок, поранення тощо. Зараз завдання держави, великих компаній – створити середовище рівних можливостей для усіх. І Райф, зокрема, сфокусований на підвищенні інклюзивності фінансових послуг.

До того ж за підтримки військового психотерапевта Антона Семенова, банк організував онлайн-навчання для 5 тисяч працівників, де розглядали особливості комунікації з військовими, ветеранами та людьми, які пережили травматичний досвід війни. Райффайзен Банк також співпрацює з платформою "Розумію".

Разом з цим, у листопаді Райф разом із волонтерським проєктом Антона Семенова "Як ти, брате?" було презентовано посібник "Тактична комунікація для бізнесу" для ефективної взаємодії з клієнтами та працівниками, зокрема військовими та ветеранами, в умовах війни.

Чим корисний посібник:

  • Допомагає краще розуміти клієнтів та їхні потреби.
  • Забезпечує якісну комунікацію навіть у складних умовах.
  • Сприяє підтримці морального стану команди й клієнтів.

Де можна знайти посібник

Наклад посібника складає 10 000 примірників. Половина з них буде доступна у відділеннях Райфу по всій Україні. Забрати примірник можна абсолютно безкоштовно.

Райф – серед 50 найкращих роботодавців України

Райффайзен Банк потрапив до списку 50 найкращих роботодавців України та отримав нагороди в трьох номінаціях від видання NV та міжнародної компанії Odgers Berndtson:

  1. Підтримка ветеранів і їхніх родин.
  2. Підтримка добробуту співробітників.
  3. Матеріальна та нематеріальна мотивація персоналу.

Як Райф підтримує ветеранів: дивитися відео

Це свідчить про те, що кожен працівник Райфу важливий, а тому банк створює найкращі умови для роботи та фінансової стабільності своїх робітників.

Віктор Марченко

Директор з персоналу Райффайзен Банку

У нашому банку ми щиро цінуємо кожного співробітника і прагнемо зробити його досягнення помітними не лише всередині команди, а й за її межами. Визнання є важливою частиною нашої культури, і ми робимо все можливе, щоб кожен відчував себе важливим і почутим.

Водночас у банку для підтримки мобілізованих співробітників, працівників-ветеранів та родин загиблих діє комплексна програма підтримки, яка включає медичне страхування, консультації з психологами та юристами.

Зустріч із ветеранами, що працюють у Райфі / Фото Райффайзен Банку

Цікаво! Райффайзен Банк отримав дві нагороди на конференції "Корпоративні цінності та культура 2024" від FranklinCovey. Одну з них банк отримав за підтримку волонтерів та військових.

Райф допомагає повертати ветеранів до функціонального життя

  • Протезування Superhumans

У липні 2024 року в центрі протезування Superhumans відкрили власний стаціонар на 40 палат, де одночасно можуть перебувати 70 пацієнтів. Райф став одним із перших, хто допоміг облаштувати ці палати та виділив на це 3 мільйони гривень.

Одна з палат, що була обладнана за благодійні кошти Райфу, стала місцем реабілітації ветерана Руслана Іванова. Після важкого поранення руки на сході України в жовтні 2023 року чоловік отримав міоелектричний протез у центрі Superhumans, що дозволило йому повернутися до нормального життя. До війни він працював художником-постановником, а його позивний – "Художник".

Я любив те, чим займався. Знімали фільми, серіали. Вночі 24 лютого я їхав на зйомки і побачив початок війни своїми очима. Припаркував машину та пішки дістався до 72-ї бригади. Допомагав, переносив БК, копав траншеї. Це було інтуїтивне рішення – я просто не міг залишитися осторонь,
– згадує ветеран.

Віктор Марченко, директор з персоналу Райффайзен Банку, та Руслан Іванов, ветеран, випускник центру протезування Superhumans / Фото Райффайзен Банку

Після оборони Києва Руслан Іванов служив на сході України у складі 114-ї київської бригади. Влітку 2023 року він отримав важке поранення руки між Андріївкою та Курдюмівкою, що потребувало ампутації. Після операції Руслан був у відчаї, але підтримка дружини та сестри допомогла йому знайти клініку Superhumans, де він отримав новий протез.

Це був мій перший огляд у клініці Superhumans. Після нього я подзвонив дружині й сказав: "Лєночка, ти знаєш, а мені сказали, що треба худнути". Я поставив собі за мету до Нового року відтискатися на одній руці 10 разів. Там була така неймовірна атмосфера, що я почав спортом займатися. Як результат – зі 120 кілограмів схуд до 95,
– каже герой.

Нині ветеран не уявляє свого життя без спорту та бере участь у силових змаганнях Федерації стронгмену України, які фінансує Райф, та займає перші місця в ривках гирі та жимі лежачи.

Стронгмени – це більше за спорт. Це своя атмосфера, де люди збираються не лише для перемог, а й для підтримки один одного. Це треба побачити й відчути особисто,
– ділиться Руслан Іванов.

Руслан планує стати реабілітологом. Він почав навчання в Чернігівському колегіумі на факультеті фізичного виховання, адже, як каже чоловік, тепер у нього знову є сенс життя – допомагати тим, хто цього потребує.

Не треба здаватися, складати руки. Якщо Бог дав другий шанс, потрібно використати його для чогось важливого. Слід знайти себе в тому, що подобається – спорт, мистецтво, написання книг, крутіння гвинтиків – і сенс життя знову до вас повернеться,
– дає настанову ветеранам Руслан Іванов.

  • Благодійна програма "Готові до протезування"

Райф також підтримав благодійну програму "Готові до протезування", ініційовану Dobrobut Foundation. У медичній мережі "Добробут" хірурги та травматологи проводять реконструктивно-пластичні операції на ампутаційних куксах для цивільних та військових.

Дарʼя Бабич-Довготелес

Фахівчиня з CSR Райффайзен Банку

Військові щодня ризикують найдорожчим — власним життям і здоров’ям. Вони воюють за нашу Україну, за незалежність, за нашу з вами свободу. А ми дбаємо про них, допомагаємо їм відновити здоров’я, повернутися до життя після втрат, які інколи неможливо уявити. Станом на сьогодні вже п’ятеро пацієнтів отримали необхідну допомогу в рамках програми «Готові до протезування», до якої Райф долучився влітку 2024 року.

Дарʼя Бабич-Довготелес, фахівчиня з CSR Райффайзен Банку, та Гліб Кравченко, ветеран та пацієнт програми "Готові до протезування" / Фото Райффайзен Банк

Зокрема, операції в рамках програми "Готові до протезування" проводить Оксана Мироненко, ортопед-травматолог з понад 18-річним досвідом, яка з 2014 року спеціалізується на травмах, спричинених війною. Лікарка працює в кількох лікарнях по Україні, займається волонтерством та є засновницею благодійного фонду.

Чим швидше пацієнт отримає протез після втрати кінцівки, тим якіснішим буде його життя. Щомісяця ми проводимо до п’яти операцій із корекції культі. Я ніколи не скаржуся та не показую втоми. Для мене головне – щодня працювати та допомагати тим, хто боровся та бореться за нашу країну,
– коментує хірургиня програми "Готові до протезування".

Одним із пацієнтів програми став Сергій Борисенко, який втратив обидві ноги під час бойових дій на Запорізькому напрямку. Після ампутації в нього з'явилися болючі кісткові нарости, які ускладнювали протезування. Він звернувся до "Добробуту" для лікування в рамках програми.

Операцію зробили два місяці тому. Я дуже вдячний Оксані Мироненко, "Добробуту" та Райффайзен Банку, що допомогли мені стати на протези. Це для мене велике досягнення. Я, як мала дитина, радію, що можу ходити. Адже поранення було понад рік тому, і за цей час я вже відвик навіть просто вертикально стояти,
– ділиться ветеран.

Розгорнуте інтервʼю читайте на сайті 24 каналу.

Змагання зі стронгмену за підтримки Райфу

Райф допомагає Федерації стронгмену України розвивати адаптивні види спорту для всіх та організовувати регіональні змагання серед ветеранів, військових і правоохоронців. Кожен учасник такого турніру – це особлива історія відновлення та особистої перемоги.

Змагання зі стронгмену / Фото Райффайзен Банку

Минулого року у Звягелі, Рівному та Черкасах пройшли регіональні змагання зі стронгмену, на яких ветерани продемонстрували свої сили та встановили нові рекорди. Для багатьох це була перша можливість взяти участь у таких захопливих спортивних змаганнях та поставити нові цілі.

Змагання ветеранів за підтримки Райфу / Фото Райффайзен Банку

Спорт – це один із найефективніших способів реабілітації для ветеранів, наголошують у Федерації стронгмену України.

А 14 – 15 вересня 2024 року у Буковелі відбувся Національний відбір зі стронгмену, на якому визначили 50 учасників для міжнародних змагань у Мадриді. Представники Райфу під час події презентували картку "Вдячність", що дає ветеранам доступ до спеціальних пропозицій, кешбеків та знижок від партнерів. Також інкасатори Райфу розповідали про можливості працевлаштування для ветеранів у банку.

Змагання зі стронгмену / Фото Райффайзен Банку

Спорт та змагання не лише допомагають ветеранам адаптуватися до соціуму, але й дають можливість спілкуватися з побратимами та посестрами, отримувати визнання від глядачів та надихатися на нові досягнення та можливості.

Райф підтримує ветеранів через комплексні програми фонду “Після служби”

Райффайзен Банк співпрацює з благодійним фондом "Після служби", щоб допомогти ветеранам адаптуватися до цивільного життя, подолати проблеми соціальної ізоляції, безробіття та інші труднощі після повернення з війни. Завдяки фінансуванню від Райфу фонд зможе розширити свої програми та охопити ще більшу кількість ветеранів.

За час своєї роботи фонд "Після служби" досяг значних результатів, зокрема:

  • Проведено 547 медичних консультацій, включаючи 61 випадок складної реабілітації;
  • Надано 651 юридичну консультацію;
  • Проведено 264 тренінги з перекваліфікації та пошуку роботи;
  • Психологічну допомогу надано для понад 178 ветеранів.

Що відомо про фонд "Після служби"

Фонд “Після служби” працює з 2022 року, допомагаючи військовим та ветеранам адаптуватися до мирного життя. Організація пропонує різні послуги, включаючи лікування, юридичну підтримку, тренінги і психологічну реабілітацію.