Перераховані проблеми перешкоджають протезуванню та потребують додаткового хірургічного втручання, зокрема реампутацій або корекції кукси. Й щоб допомогти з їх вирішенням Райффайзен Банк, як лідер з гуманітарної допомоги населенню серед банків України, долучився до благодійної програми "Готові до протезування", започаткованої благодійним фондом "Добробуту" – Dobrobut Foundation, зазначає 24 Канал.
До теми Валюту завозять кожні 3 – 5 днів: як Райффайзен Банк дбає про потреби українців
У медичній мережі "Добробут" команда хірургів та травматологів виконує реконструктивно-пластичні операції для військових на ампутаційних куксах. Це допомагає захисникам якнайшвидше протезуватися та повернутися до активного життя. Окрім самих операцій, у клініці також надають психологічну підтримку в процесі підготовки до оперативних втручань, впродовж всіх процедур та реабілітації.
Завдяки благодійному внеску Райфу 10 пацієнтів, які втратили кінцівки внаслідок бойових дій і потребують протезування, отримають реконструктивно-пластичні операції у "Добробуті".
У медичній мережі "Добробут" команда хірургів та травматологів виконує реконструктивно-пластичні операції / Фото Райффайзен Банк
Лікарка-волонтерка, яка повертає пацієнтів до функціонального життя
Операції в рамках програми "Готові до протезування" проводить Оксана Мироненко — досвідчена ортопед-травматолог "Добробуту" з понад 18-річним досвідом роботи. З 2014 року хірургиня працює з травмами, спричиненими війною.
Після вимушеної евакуації з рідної Луганщини Оксана оселилася в Бучі, але й там війна вже вдруге відібрала у неї спокійне життя. Під час виїзду з окупованої Бучі навесні 2022 року мама Оксани загинула, а батько був поранений. Попри особисті втрати, Оксана присвятила свою роботу відновленню здоров'я військових та цивільних, що зазнали важких поранень. Завдяки її праці військові отримують шанс на повноцінне життя після травм.
Чим швидше пацієнт отримає протез після втрати кінцівки, тим якісніше буде його життя. Щомісяця ми проводимо до п’яти операцій із корекції культі. Робота з ампутаціями – це складний емоційний та професійний процес. Пацієнт – це людина, яка зазнала втрату, і важливо допомогти їй пройти через цей процес, щоб повернути до активного життя.
Завдяки благодійному внеску Райффайзен Банку 10 пацієнтів отримають реконструктивно-пластичні операції у "Добробуті" / Фото Райффайзен Банк
Окрім "Добробуту", лікарка працює в інших лікарнях по всій країні, допомагаючи більшій кількості пацієнтів. Це надає їй ще більше мотивації продовжувати свою діяльність. Лікарка також працює у благодійному фонді "Добробуту" Dobrobut Foundation та займається волонтерською діяльністю, заснувавши благодійний фонд, який опікується маломобільними переселенцями літнього віку, пораненими військовими та допомагає захисникам.
Я ніколи не скаржусь та не показую втоми. Для мене головне – щодня працювати та допомагати тим, хто боровся та бореться за нашу країну.
Що передбачає програма "Готові до протезування": дивіться відео
Шлях пацієнта: відновлення після важких поранень
Одним із пацієнтів благодійної програми став Сергій Борисенко, який отримав важкі поранення під час бойових дій, що призвели до втрати обох ніг. До війни Сергій працював шахтарем у місті Павлоград Дніпропетровської області. 25 лютого він евакуював свою сім'ю – дружину та трьох дітей – у безпечне місце, а вже 26 лютого добровільно пішов до військкомату.
10 серпня 2023 року на Запорізькому напрямку, поблизу села Вербове, Сергій потрапив під ворожий обстріл. У важкому стані його евакуювали до Дніпра, а згодом до Києва.
Праву ногу ампутували відразу. Ліва нога була довгий час в апараті Ілізарова, лікарі намагалися її врятувати впродовж восьми місяців. На жаль, не врятували, у квітні ампутували ліву ногу
Після ампутації лікарі діагностували остеофіти – кісткові нарости, що боліли та заважали нормальному протезуванню. Саме тоді він потрапив до "Добробуту" в рамках програми "Готові до протезування".
Операцію зробили два місяці тому. Я дуже вдячний Оксані Мироненко, "Добробуту" та Райффайзен Банку, що допомогли мені стати на протези. Це для мене велике досягнення. Ви знаєте, я як мала дитина радію, що можу ходити. Адже поранення більше року тому і за цей час я вже відвик навіть просто вертикально стояти.
Зараз у Сергія навчальні протези, на яких він пересувається за допомогою милиць. У вересні ветеран чекає вже на постійні протези, виготовлені за спеціальними мірками, які мають доставити з Америки.
Як подати заявку або підтримати програму "Готові до протезування"
Отримати хірургічну допомогу в рамках проєкту "Готові до протезування" можуть військові або цивільні, які втратили кінцівку внаслідок бойових дій. Аби подати заявку на лікування, необхідно заповнити форму на сайті Dobrobut Foundation.
Допомогти пацієнтам Добробуту можуть і клієнти Raiffeisen Online. Для цього достатньо скористатися додатком.
В особистому кабінеті перейти у розділ "Платежі / Допомога українцям".
Обрати вкладку "БО "Благодійний фонд "Добробут-Фундація" та зробити свій донат.