Зростання попиту на золото

За оцінками WCG, центробанки закупили 673 тонни золота. При цьому, на думку аналітиків Світового банку, найбільшими покупцями цього дорогоцінного металу стали Китай, Росія, Туреччина та Узбекистан.

Варте уваги США посилюють тиск на ринок криптовалют: як це може змінити галузь

Ці країни вдалися до таких великих придбань золота через те, що як США та деякі інші країни заморозили російські доларові резерви. При цьому виробництво золота у світі розвивається не так вже й швидко і становить лише 1215,2 тонни.

Так вже було

Зростання попиту на золото зі сторони фінансових регуляторів вже спостерігався у світі наприкінці 60-х років XX ст. У 1967 році європейські центробанки закупили суттєві обсяги золота в США.

У результаті це спровокувало вибухове підвищення цін на цей дорогоцінний метал і, зрештою, крах Бреттон-Вудської системи, яка прив'язувала вартість долара США до золота. На цьому тлі виникає питання: "До чого призведе нинішній підвищений попит на дорогоцінний метал з боку світових центробанків за не дуже високих обсягів його виробництва?".

Зростання попиту на золото та нові можливості / Фото Shutterstock

Перспективи для золота

Світові тенденції свідчать, що центробанки зараз не дуже довіряють американському долару і намагаються убезпечити свої резерви завдяки золоту. Крім того, долар зараз є надто дорогим після того, як на своєму засіданні у травні Федеральна резервна система США вкотре підвищила ставку на 0,25 пункту до 5 – 5,25% у річному розрахунку. Це максимальне значення індикатора із 2006 року.

Інтерес до дорогоцінного металу підтримує також висока інфляція у низці країн світу та початок рецесії у Єврозоні. Економіка країна цього блоку у першому кварталі 2023 року скоротилася на 0,1% уперше з часів пандемії коронавірусу.

Поки що ринкові котирування зросли на 10% з кінця минулого року. Ймовірно, найближчим часом вартість золота зможе пробити психологічну позначку 2000 доларів і піти ще вище – аж до 2200 – 2300 доларів за тройську унцію. Це, своєю чергою, може стати непоганою нагодою для отримання прибутку для інвесторів.

Зростання попиту на золото та нові можливості / Фото Shutterstock

Як капіталізувати подорожчання золота

Отримати дохід на зростанні вартості золота та інших активів у світі досить просто. При цьому не потрібно мати великий капітал, мати вищу фінансову освіту або жити десь неподалік Волл-стріт.

Інвестувати та отримувати від цього дохід можна буквально не встаючи з власного дивана. Головне мати доступ до Інтернету. Однак спершу потрібно обрати компанію чи платформу, яка надасть доступ до фінансового ринку.

Однією з таких платформ Libertex від Forex Club. Ця компанія з 1997 року допомагає інвесторам у всьому світі інвестувати та отримувати прибуток завдяки різним фінансовим активам.

Щоб почати отримувати прибуток з Libertex потрібно зробити кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

  • Відкрити та поповнити рахунок;
  • Обрати інструмент для заробітку (наприклад, золото);
  • Визначитись із сумою інвестиційної угоди;
  • Далі в один клік можна інвестувати "у зростання" або "у зниження" обраного активу;
  • Після цього буде потрібно лише дочекатися бажаного результату та закрити угоду.

Зростання попиту на золото та нові можливості / Фото Shutterstock

Корисні опції для інвесторів

Усі ці операції реально провести як через вебдодаток з комп'ютера, так і за допомогою додатків для Android та iOS з будь-якого сучасного мобільного телефона просто не виходячи з дому. Всього в Libertex інвесторам доступно понад 300 інструментів для інвестицій. Серед них:

  • Дорогоцінні метали, такі як золото та срібло;
  • Валюти;
  • Акції відомих компаній;
  • Фондові індекси;
  • Енергоносії та інші активи.

Відтак буквально кожен інвестор має можливість підібрати найцікавіший інструмент для вкладення коштів. Далі – більше! Розібратися в тому, як правильно інвестувати без ризику для власних коштів допоможе вбудований у Libertex безплатний деморахунок.

На ньому вже є віртуальні 50 тисяч віртуальних доларів, аби набути та удосконалити необхідні уміння для інвестицій. Після цього в один клік можна перейти на реальний рахунок та почати заробляти. Здійснювати прибуткові угоди допоможуть інструменти технічного аналізу, а також стрічка фінансових новин, які є у Libertex.