Експерти з Wells Fargo вважають, що висока інфляція та агресивна монетарна політика Федерального резерву залишаться потужними викликами для американської економіки.

Зверніть увагу Перший вибір на час кризи: найкращі 4 валюти для збереження заощаджень

Новий прогноз для економіки США

Експерти з банку вважають, що на тлі цього економіка США може увійти у фазу рецесії уже наприкінці 2023 року. Водночас вони очікують, що центральний банк США не припинить підвищувати базову ставку. Мовляв, для зміни політики регулятор має бути впевнений, що інфляція в країні на шляху до досягнення цільового рівня – 2%.

Додають, що Федеральний резерв може відмовитися від підвищення ставки не раніше 2024 року. Згідно з прогнозом аналітиків Wells Fargo, на двох наступних засіданнях центрального банку США, які заплановані на травень та червень, ухвалять рішення про підвищення ставки на 0,25%.

Що таке рецесія

Це фаза економічного циклу, під час якої фіксують загальне зниження економічної активності. Ще одна ознака рецесії – загальне зниження витрат.

Банкіри також вважають, що наступного року Федеральний резерв почне різко зменшувати ставку. Додамо більше конкретних цифр про ситуацію з інфляцією та базовою ставкою у США:

  • Станом на березень 2023 року, інфляція у першій економіці світу зупинилася на рівні 4,98%, за даними YCharts;
  • Нагадаємо, що у червні 2022 року інфляція у США досягла максимального рівні за понад 40 років9,1%;
  • Федеральний резерв на останньому засіданні підвищив ставку до 4,75% – 5%, за даними Forbes.