На тлі цього виникає кілька абсолютно логічних питань про курс біткойна. У чому ж причина такого бурхливого підйому і що чекає на основну криптовалюту в найближчій перспективі. Про відповіді на ці питання – читайте у матеріалі 24 каналу.

Зверніть увагу Ставка на гігантів: як капіталізувати динаміку відомих компаній на ринку

Причини зростання

У середині березня біткойн досягнув свого рівня опору на позначці 28,5 тисячі доларів. І хоча надалі монета трохи втратила позиції, але все ж таки змогла закріпитися вище важливої психологічної позначки 27 тисяч доларів. Порівняно зі своїм історичним мінімумом, який зафіксували у листопаді 2022 року, на рівні 15,5 тисячі доларів, це вкрай потужне зростання.

Стрімке подорожчання біткойна пояснюється банкрутством великих американських банків, до якого привело зростання ставки Федеральної резервної системи США. На своєму засіданні 21 22 березня регулятор знову підвищив ставку на 0,25 пункту до 4,75 5% річних.

Перспективи біткойна на ринку / Фото Unsplash

Біткойн багато років демонстрував зворотну кореляцію зі ставкою Федерального резерву: за її підвищення вартість криптовалюти падала і навпаки. Проте зараз ситуація виглядає по-іншому:

  • Біткойн почав різко зростати в ціні на тлі банківської кризи в США;
  • Після краху Signature Bank, Silvergate Bank та Silicon Valley Bank у березні інвестори почали виводити свої гроші з кредиторів, звернувши увагу на альтернативні активи;
  • Зокрема, вони розглядають й криптовалюти. Перш за все, йдеться про найвідомішу цифрову монету у світі біткойн.

Ця криптовалюта стала, по суті, аналогом золота, яке інвестори традиційно розглядають як "захисний актив" під час криз на фінансовому ринку. Внаслідок підвищеного інтересу до біткойна зі сторони інвесторів та дій регуляторів, які почали активно насичувати фінансовий ринок ліквідністю, курс монети зріс більш ніж на 35% за тиждень.

Перспективи біткойна

Прогнози щодо подальшої динаміки курсу біткойна суперечливі. У тому числі звучить думка, якщо ситуація на американському банківському ринку не покращає і банкрутства банків триватиме, біткойн має всі шанси на продовження зростання, і на ринку почнеться повноцінне "криптоліто".

З точки зору даних теханалізу, якщо біткойну вдасться знову піднятися вище 28,5 тисячі доларів, а тренд биків на ринку триватиме, то наступним важливим рівнем опору для монети буде ціна у 32 тисячі доларів. У разі реалізації цього сценарію, можна прогнозувати подорожчання біткойна до 35 тисяч доларів та вище.

Водночас деякі учасники ринку мають більш песимістичний погляд на подальшу долю біткойна. Вони вважають, що вже на початку квітня ціна криптовалюти може обвалитися нижче 25 тисяч доларів, а потім і зовсім впаде нижче 20 тисяч доларів.

Широкий спектр можливостей

Однак, незалежно від того, в якому напрямку буде рухатися курс найвідомішої криптовалюти у світі, грамотні інвестори можуть монетизувати будь-яку динаміку. Адже отримати прибуток можна як зі зростанням активу, так і з його падінням.

Наприклад, якщо інвестор очікує, що вартість біткойна буде зростати, то вклавши гроші у подорожчання цифрової монети, коли ціна на рівні становить близько 27 – 28 тисяч доларів. Згодом криптовалюту можна буде продати, наприклад, за 35 тисяч доларів та отримати 25% прибутку.

Коли інвестор робить ставку на зниження курсу цієї криптовалюти, то варто вкласти кошти в зниження котирувань. У цьому випадку криптовалюту потрібно продати за поточною вартістю, а потім купити біткойн за нижчою ціною. Додамо, цифри та розрахунки:

  • Наприклад, інвестувавши кошти в зниження біткойна на рівні 27 – 28 тисяч доларів, за знецінення монети до 20 тисяч доларів реально отримати майже 20% прибутку;
  • Важливо, що це можна зробити навіть не маючи активу;
  • Зробити це можна буквально в один клік у торговій платформі Libertex, яку створила компанія Forex Club.

Як зробити угоду

Інвестувати у зростання або зниження біткойна й вийти на прибутковий рівень у Libertex досить просто. Для реалізації цього плану спершу потрібно відкрити та поповнити рахунок, потім знайти цю криптовалюту в списку доступних інструментів.

Зробити це можна, наприклад, ввівши слово Bitcoin у рядку пошуку. Варто додати, що загалом Libertex пропонує понад 300 різних активів, які можна вигідно капіталізувати, для своїх користувачів.

Перспективи біткойна на ринку / Скриншот Libertex

Натиснувши на інструмент BTC/USD, інвестор потрапить на його сторінку. На цьому етапі потрібно обрати напрямок інвестиційної угоди, і клацнути на кнопку "купити" або "продати" в залежності від того, завдяки якій динаміці вкладник прагне отримати дохід – від зростання або зниження котирувань.

Перспективи біткойна на ринку / Скриншот Libertex

Далі на екрані з'явиться вікно для укладання угоди, де треба ввести суму інвестицій та встановити мультиплікатор, який дозволяє кратно збільшити результативність на ринку. Все, що залишиться зробити після цього, – підтвердити угоду (натиснувши купити або продати).

Перспективи біткойна на ринку / Скриншот Libertex

Перспективи біткойна на ринку / Скриншот Libertex

Після усіх вище згаданих етапів залишиться лише дочекатися бажаного результату та закрити угоду. Тож, приєднуйтесь до понад 2,9 мільйона інвесторів, які вже обрали торгову платформу Libertex для інвестицій та заробітку на фінансовому ринку.