Генеральний директор JPMorgan Джеймі Дімон назвав подібний сценарій "потенційною катастрофою". Бізнесмен також висловив сподівання, що законодавцям вдасться врегулювати цю кризу.

Варте уваги Гаманці для криптовалют: де і як зберігати цифрові активи

Небезпечний сценарій для США

За його словами, вже втретє борг США наближаються до свого ліміту. Схожі ситуації виникали у 2011 та 2017 роках. Досі кожного разу, коли це питання потрапляло у центр уваги, все вдавалося виправити. Джеймі Дімон наголосив, що Штати загалом ніколи не повинні були навіть наближатися до цього.

Я просто думаю, що це помилка, і одного разу ми повинні прийняти двопартійний законопроєкт і позбутися від "стелі" для боргу. Це все політика,
– додав гендиректор JPMorgan.

Що саме робить JPMorgan

У рамках підготовки до ймовірного дефолту першої економіки світу JPMorgan переглядає контракти зі своїми клієнтами. Він додав, що цей процес вимагає від банку залучення значних ресурсів.

Цікаво Forbes оновив рейтинг найбагатших людей світу: хто у топі

Ви повинні перевірити контракти, щоб спробувати передбачити це. Якщо я правильно пам'ятаю, востаннє, коли ми готувалися до цього, це коштувало банку 100 мільйонів доларів,
– розповів бізнесмен.

Крім того, один з найбільших банківських холдингів США вивчає, як реалізація сценарію з ймовірним дефолтом вплине на грошові ринки, операції РЕПО, а також як відреагують рейтингові агентства.

Операція РЕПО

Це фінансова операція, яка складається з двох частин і при якій укладається єдина генеральна угода між учасниками ринку про продаж цінних паперів на певний строк із зобов'язанням зворотного продажу у визначений термін або, на вимогу однієї зі сторін, за заздалегідь обумовленою ціною.