До яких заходів вдається Центробанк

Центральний банк зробив зберігання депозитів у твердій валюті дорожчим для комерційних банків, а також спростив вимоги до обов'язкових резервів за деякими валютними рахунками, які є частиною державної програми підтримки ліри.

Читайте також Турецька ліра вкотре "обвалилась" до історичного рекорду

Політики готують додаткові заходи для стимулювання заощаджень у місцевій валюті та забезпечення ефективної передачі ставок в економіку після завершення циклу посилення монетарної політики минулого тижня, піднявши базову ставку до 45%.

Вітчизняним банкам тепер доведеться відкладати більше коштів для депозитів та фондів, номінованих в іноземній валюті, як повідомив центральний банк на своєму вебсайті. Крім чинних правил щодо обов'язкових резервів, додаткова ставка для цих рахунків, яка повинна бути підтримана в лірах, збільшена вдвічі до 8%.

Надлишок лір

Надлишок ліквідності у Туреччині посилюється через зусилля центрального банку щодо відновлення міжнародних резервів і потреби покривати збитки за захищеними від валютних ризиків депозитами, що вивільняє сотні мільярдів лір в економіку.

Очікується, що Центральний банк вдасться до більш агресивних заходів для виведення надлишку лір, включно з можливим випускання ліквідніших векселів вперше з 2007 року.

Зауважте, що центральний банк активно використовував свопи, які є довгостроковими контрактами а, отже, дозволяють кредиторам позичати кошти за нижчою вартістю, ніж стандартна ставка.