Щоправда, для цього краще підготувати свої фінанси, розібратися витратами та зрозуміти, як збільшити власний дохід. Більше про це – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.

Варте уваги Думки експертів щодо рецесії у США розділилися: що це означає для інвесторів

Оцінка витрат

Кінець літа – це прекрасний період для того, аби провести ревізію своїх звичайних витрат і зрозуміти, які з них можна виключити або переглянути. Зокрема, варто врахувати, що восени витрати досить часто зростають.

Цей крок дозволить не тільки заощадити гроші й направити їх на щось потрібне, але й стане першим кроком для того, аби зрозуміти, які фінансові ресурси в принципі наявні й на що їх можна направити. Особливо, якщо є ціль примножити свій капітал.

Чи є фінансові "хвости"

Крім ревізії поточних витрат, дуже важливо розібратися зі своїми борговими зобов'язаннями. Перш за все варто проаналізувати, чи не відстає людина від графіка погашення позик, і добре подумати про те, чи вистачить коштів протягом найближчого часу на фінансові цілі.

Важливо зрозуміти, чи вдається справлятися з наявними борговими зобов'язаннями. Якщо відповідь "ні", то потрібно зрозуміти, з яких джерел реально отримати додаткові фінансові надходження для досягнення цих цілей.

Як підготувати свої фінанси до осені / Фото Unsplash

Детальний аналіз доходів

Наступний етап – це впорядкувати усі наявні джерела фінансових надходжень до бюджету. Далі варто зрозуміти наскільки вони стабільні. Зокрема, варто відповісти на такі питання:

 • Які головні джерела отримання коштів?
 • Є стабільна зарплата на роботі, нерегулярні надходження тощо?
 • Чи є пасивний дохід і наскільки він надійний?

Цілком ймовірно, після аналізу слід подумати над новими можливостями для отримання додаткових коштів, аби восени реально було дозволити собі трохи більше.

Фінансові результати за літо

Наприкінці літнього сезону буде зовсім незайвим проаналізувати, що пройшли ці три місяці у контексті фінансів. Для прикладу, варто зрозуміти чи вдалося все-таки накопичити певну суму. І якщо так, то як змінилася загальна сума накопичень за літні місяці.

Крім того, важливо проаналізувати, чи працюють ці гроші. Наприклад, чи дає депозит у банку ту прибутковість, яка дозволяє грошам не знецінитися. Якщо цього не відбувається, краще було б розглянути інші способи для вкладення коштів. Річ у тому, зазвичай банківський депозит дуже часто не дозволяє "перекрити" навіть офіційну інфляцію.

Як підготувати свої фінанси до осені / Фото Unsplash

Якщо людина займається інвестиціями, то краще переглянути й власний інвестиційний портфель та стратегію подальших дій. На цьому етапі варто зрозуміти, чи вдається отримувати від інвестицій в акції, валюти чи інші фінансові активи бажану прибутковість. Можливо, є сенс диверсифікувати свій інвестиційний портфель, розширивши його завдяки іншим, більш прибутковим активам.

Осінь – час для нових можливостей

Адже зараз непоганий момент для того, щоб почати інвестувати, наприклад, у CFD на акції компаній із США або купити валюту. CFD – це контракти на різницю, які дозволяють заробляти на зміні вартості акцій без фактичної купівлі або продажу.

Хороші можливості як для початківців, так і досвідчених інвесторів надає торгова платформа Libertex, яка пропонує зручний інтерфейс. Для прикладу, в режимі одного вікна реально інвестувати у 300 різних фінансових інструментів. Серед них:

 • Акції;
 • Фондові індекси;
 • Валюти та криптовалюти;
 • Нафта, газ;
 • Інші активи.

На щастя, у сучасному світі існує багато можливостей, щоб розвиватися у цій сфері та досягати бажаних цілей. Тому почати займатися інвестиціями справді може майже кожен.

Перші кроки

Для початку варто зайнятися відкриттям та поповненням рахунку у Libertex. Після цього залишаться такі кроки:

 • Обрання активу;
 • Введення суми інвестиційної угоди та визначення з її напрямком – "купити" або "продати";
 • Вибір залежить від того, чи очікує інвестор зростання або зниження котирувань активу;
 • На цьому етапі стануть у пригоді вбудовані інструменти технічного аналізу;
 • Врешті-решт, залишиться лише закрити угоду в тому ж вікні.

Для усіх цих операцій підійдуть як мобільні телефони через програми на iOS та Android, так і комп'ютери через вебінтерфейс.

Перед використанням реальних грошей з власного бюджету, спершу можна зайнятися операціями на деморахунку, який є у застосунку Libertex. Це допоможе розібратися в усіх процесах без ризику для власних коштів.

Після цього вдасться переключитися на реальний рахунок. До того ж мільйони інвесторів уже працюють з торговою платформою Libertex задля створення власного капіталу, користуючись новими можливостями.