Позитивні прогнози для економіки США

За підсумками другого кварталу 2023 року, ВВП США зріс на 2,4% у річному розрахунку. Цікаво, що до цього прогнозували зростання на рівні 1,8%. На цьому фоні, низка експертів заговорила про те, що рецесії в американській економіці вдасться уникнути.

Варте уваги Як зробити перші кроки до фінансового успіху: поради та підказки

За спостереженнями аналітиків видання WSJ, зараз американська економіка зростає приблизно тими ж темпами, як до пандемії коронавірусу, що почалася у 2020 році.

Перша економіка світу почувається досить упевнено, навіть попри досить активне підвищення ключової ставки Федеральною резервною системою США. З березня 2022 року регулятор збільшив індикатор із 0 0,25% до 5,25 5,5%. Це піковий рівень для цього індикатора з 2001 року. Адже, як правило, при зростанні ставки уповільнюються темпи розвитку економіки, але поки що у США такої динаміки не фіксують.

Прогнози для економіки США та опції для інвесторів / Фото Unsplash

Очільник Федерального резерву Джером Пауелл вже заявив, що базовий сценарій для американської економіки, за прогнозом регулятора, не рецесія, а "помітне уповільнення зростання". При цьому раніше експерти центробанку прогнозували спад економіки в поточному році.

Також більше не очікують рецесії й експерти з відомих банків:

 • У JPMorgan Chase переглянули свою оцінку у реального річного зростання ВВП у третьому кварталі 2023 року з 0,5% до 2,5%;
 • Раніше від власного негативного прогнозу також відмовилися експерти з Bank of America. Наразі аналітики банку очікують зростання американської економіки на 2% у 2023 році;
 • Крім того, вони вважають, що у 2024 та 2025 роках можна очікувати на приріст на 0,7% та на 1,8% відповідно. Проте далеко не всі очікування такі позитивні.

Ложка дьогтю

Водночас колишній міністр фінансів США вважає, що все ще залишається ризик рецесії у 2023 році. Одна з причин, за його словами, — банківська криза в країні. На його думку, після хвилі банкрутств найбільших кредитних організацій цього березня ринки капіталу не відновилися до попереднього рівня. Ба більше, це може стати серйозною причиною подальших проблем в американській економіці.

Прогнози для економіки США та опції для інвесторів / Фото Unsplash

З ним погодився голова та засновник Evercore Роджер Альтман. Він виділив такі тривожні сигнали для американської економіки:

 • перевернута крива прибутковості казначейських облігацій;
 • стан малого бізнесу в США.

Усі ці фактори, на думку бізнесмена, дозволяють припустити настання помірної рецесії в США до кінця року.

Вибір для інвесторів

У таких реаліях інвестори мають вирішувати, як їм діяти та які активи обирати. Є реальний шанс на те, що американська економіка таки здатна уникнути рецесії у 2023 році. Навіть попри істотне підвищення базової ставки та складну геополітичну ситуацію.

Наразі перша економіка світу продовжує демонструвати досить впевнене зростання. Все це говорить про те, що для інвесторів сьогодні відкривається чудова можливість для того, щоб почати заробляти на контрактах на різницю акцій найбільших компаній США. Для прикладу, можна згадати про такі компанії:

 • Tesla;
 • Microsoft;
 • Apple;
 • Bank of America та інші.

Після досить суттєвого "просідання" за підсумками минулого року у 2023 році, ці активи вже зафіксували зростання на 10 30%. Якщо економіка США продовжить демонструвати позитивну динаміку й надалі, то загалом зростання їхніх ринкових котирувань продовжиться. У результаті можна буде побачити подорожчання цих активів ще як мінімум на 10 20%.

Як зробити перші кроки

Почати отримувати прибуток на акціях відомих світових компаній може кожен. Перш за все потрібно обрати потрібну торгову платформу, яка надасть зручний доступ до найбільш прибуткових активів.

Однією з таких платформ є Libertex, яка пропонує інвесторам доступ до понад 300 різних фінансових інструментів. Зокрема, йдеться про такі активи:

 • акції світових компаній;
 • фондові індекси;
 • валюти та криптовалюти;
 • метали;
 • енергоносії тощо.

Важлива перевага платформи Libertex – це доступність. Здійснювати угоди можна як через вебдодаток з комп'ютера, так і через програми для мобільних телефонів на iOS та Android. Завдяки цьому керувати капіталом та отримувати прибуток можна буквально у будь-якому місці. Головне – доступ до Інтернету. Понад 2,9 мільйона інвесторів по всьому світу вже обрали платформу Libertex для інвестицій та трейдингу.

Алгоритм дій та додаткові опції

Щоб приєднатися до інвесторів, які вже використовують усі можливості Libertex, потрібно спочатку відкрити та поповнити рахунок на однойменній платформі. Далі потрібно зробити такі кроки:

 • обрати відповідний актив;
 • ввести суму угоди;
 • визначитися з напрямком інвестиційної угоди.

Прогнози для економіки США та опції для інвесторів / Фото Pexels

Зокрема, можна звернути увагу на вбудовані у Libertex інструменти технічного аналізу, стрічку фінансових новин та торгові сигнали. Зробивши це, потрібно натиснути “купити”, якщо інвестор очікує на зростання активу, або “продати”, якщо обрали прогноз на зниження. Після цього залишиться дочекатися результату та закрити угоду.

Всі ці операції реально здійснити буквально в одному вікні. А розібратися в тонкощах допоможе безплатний деморахунок із віртуальними 50 тисячами доларів, який на платформі Libertex. Провівши кілька угод на деморахунку, в один клік можна перейти на реальний рахунок, щоб почати використовувати можливості з фінансовими інструментами.