"План порятунку" для Аргентини, яка на межі дефолту: до чого тут Бразилія та юань

29 серпня 2023, 17:27
Читать новость на русском

Джерело:

Markets Insider

Бразилія запропонувала новий план для співпраці з Аргентиною у контексті експорту. Для чого їм юань – розповідаємо далі у тексті.

Очільник Міністерства фінансів Бразилії Фернандо Хаддад, заявив, що вони виступили із пропозицією для Аргентини гарантувати платежі, пов'язані з експортом, у китайських юанях.  

Варте уваги Новий Twitter під егідою Ілона Маска: що буде з його статусом найбагатшої людини світу

План Бразилії для Аргентини 

Мовляв, таким чином їм вдасться зменшити ризики щодо торгівлі з сусідньою країною. Фернандо Хаддад додав, що процес з гарантіями у юанях буде контролювати найбільший банк країни – Banco do Brazil. Зокрема, йдеться про конвертацію юаня у бразильські реали. Далі ці кошти підуть на оплати експорту.

Річ у тому, що в Аргентині фіксують серйозний дефіцит долара, який є ключовою валютою у світовій торгівлі. Водночас аргентинське песо навряд чи може стати гарантією для компаній з Бразилії, оскільки ця валюта увійшла до трійки найслабших у світі

За останні 5 років песо знецінилося на понад 90% у парі з доларом США. При цьому рівень інфляції в країні уже перетнув тризначну позначку. Відтак, завдяки гарантіям у юанях Аргентина, найімовірніше, зможе усунути ризик дефолту. Проте наразі невідомо, яке рішенні ухвалить офіційний Буенос-Айрес. 

Нагадаємо! На саміті BRICS президент Росії Володимир Путін, який він не зміг відвідати особисто через орден на арешт від Міжнародного кримінального суду, підняв тему відмови від долара США. За його словами, варто активніше використовувати національні валюти для торгівлі між країнами.

Інформація для контексту

При цьому варто враховувати, що обидві країни все більше уваги звертають на юань. Тоді як одна з цілей Китаю – розширити вплив своєї національної валюти у світі та послабити позиції долара США на глобальному ринку. Для прикладу, відомо про таке: 

  • Центральний банк Бразилії активно купує китайський юань. За підсумками 2022 року частка цієї валюти була більшою за євро у резервах, поступившись лише долару США; 
  • У квітні 2023 року Аргентина повідомила, що платитиме за імпорт з Китаю саме у юанях. До цього вони використовували американський долар.