Участь у саміті BRICS беруть Бразилія, Індія, Китай та Південна Африка та Росія. Захід буде тривати до 24 серпня 2023 року.

Зверніть увагу Як зробити перші кроки до фінансового успіху: поради та підказки

Путін про долар та санкції проти Росії

Виступ російського тирана Путіна привернув увагу відразу з кількох причин. По-перше, очільник Кремля не зумів приїхати особисто на саміт у Південній Африці. Усе через орден на арешт для Володимира Путіна від Міжнародного кримінального суду.

По-друге, російський президент "розкритикував" санкції країн Заходу та закликав учасників саміту відмовитися від долара. Зокрема, він вважає, що торгові обмеження, які зараз діють стосовно Росії, – це незаконна практика санкцій, а також незаконне замороження активів суверенних держав. За його словами, це підриває усі норми та основи вільної торгівлі.

Крім того, Путін підняв тему відмови від долара США. Мовляв, потрібно більш активно використовувати місцеві валюти під час торгівлі. За його словами, "об'єктивний, безповоротний процес дедоларизації наших економічних зв'язків набирає оберти".

Проте варто пам'ятати, що Росія наразі майже виключена із міжнародної платіжної системи, де головною валютою є саме долар США. Це результат повномасштабного та абсолютно неспровокованого вторгнення Росії в Україну.

Обвал російського рубля:

  • Цікаво, що заяви про дедоларизацію з вуст Путіна звучать після стрімкого обвалу російського рубля. Нагадаємо, що на минулому тижні курси євро та долара перетнули важливу психологічну позначку 100 рублів.
  • На це відреагував навіть очільник Кремля. Він навіть провів екстрену зустріч з очільниками економічних відомств. Проте все-таки вони відмовилися від посилення валютного контролю в країні.