Президент Сальвадору Наїб Букеле під час конференції "Bitcoin 2021" у Маямі оголосив про співпрацю Сальвадору з компанією цифрових гаманців Strike. За допомогою технології біткойн вони побудують сучасну фінансову інфраструктуру країни.
Зверніть увагу Долар – аутсайдер ринку: як перетворити падіння нацвалюти США на джерело доходу
Наступного тижня я надам парламенту законопроєкт, який робить біткойни законним платіжним засобом,
– сказав Букеле.
Джек Маллерс, засновник платіжної платформи Lightning Network Strike, заявив, що біткойн – це надійний захист економіки від інфляції. Щобільше, біткойн як платіжний засіб принесе користь не лише країні, але й:
- звичайним громадянам;
- бізнесу;
- користувачам державних послуг.
Готівка в Сальвадорі
Це країна, в якій суттєво переважає готівка – приблизно 70% людей не мають банківських рахунків або кредитних карток. Грошові перекази або гроші, які заробітчани відправляють додому, становлять понад 20% ВВП Сальвадору. Наявні способи міжнародних переказів грошей стягують комісію в 10% і більше, а сам переказ може тривати дні. Іноді люди вирішують самостійно привозити чи вивозити гроші, бо так дешевше.Ось чому у біткойні, як платіжному засобі, вбачають користь для всіх. Адже доступ до нього зможуть отримати всі, перекази відбуватимуться миттєво й з невеликою комісією.
Цікаво, що це не перший крок Сальвадору у напрямку легалізації біткойна. У березні Strike запустив там свій додаток для мобільних платежів, і він швидко став додатком номер один у країні.