Президент Сальвадору Наїб Букеле під час конференції "Bitcoin 2021" у Маямі оголосив про співпрацю Сальвадору з компанією цифрових гаманців Strike. За допомогою технології біткойн вони побудують сучасну фінансову інфраструктуру країни.

Зверніть увагу Долар – аутсайдер ринку: як перетворити падіння нацвалюти США на джерело доходу

Наступного тижня я надам парламенту законопроєкт, який робить біткойни законним платіжним засобом,
– сказав Букеле.

Джек Маллерс, засновник платіжної платформи Lightning Network Strike, заявив, що біткойн – це надійний захист економіки від інфляції. Щобільше, біткойн як платіжний засіб принесе користь не лише країні, але й:

  • звичайним громадянам;
  • бізнесу;
  • користувачам державних послуг.

Готівка в Сальвадорі

Це країна, в якій суттєво переважає готівка – приблизно 70% людей не мають банківських рахунків або кредитних карток. Грошові перекази або гроші, які заробітчани відправляють додому, становлять понад 20% ВВП Сальвадору. Наявні способи міжнародних переказів грошей стягують комісію в 10% і більше, а сам переказ може тривати дні. Іноді люди вирішують самостійно привозити чи вивозити гроші, бо так дешевше.

Ось чому у біткойні, як платіжному засобі, вбачають користь для всіх. Адже доступ до нього зможуть отримати всі, перекази відбуватимуться миттєво й з невеликою комісією.

Цікаво, що це не перший крок Сальвадору у напрямку легалізації біткойна. У березні Strike запустив там свій додаток для мобільних платежів, і він швидко став додатком номер один у країні.