ОПЕК+ знижуватиме обсяги видобутку нафти

Члени ОПЕК+ на чолі із Саудівською Аравією та Росією домовились знизити обсяги видобутку на 2,2 мільйона барелів на день. Таким чином країни-члени ОПЕК+ хочуть додатково підтримати прийнятну для них ціну на глобальному ринку нафти, аби зафіксує її на достатньо високому рівні.

Читайте також Газ з Азербайджану: Албанія почне імпорт з 2026 року

Експерти Reuters вважають, що подібне рішення ОПЕК+ прийло через побоювання його членів щодо зростання видобутку нафти у світі.

Саудівська Аравія

Міністерство енергетики Саудівської Аравії заявило, що залишить видобуток на рівні у близько 9 мільйонів барелів на добу. Таким чином країна скоротить видобуток на 1 мільйон барелів на добу.

Росія

Росія оголосила про скорочення на 471 тисячу барелів на добу з квітня по червень. Експерти зауважують, що скорочення до подібних обсягів для Росії та Саудівської Аравії стало доповненням до скорочення на пів мільйона барелів на добу, яке було оголошено у квітні 2023 року та яке діятиме до кінця 2024 року.

Інші країни ОПЕК+

  • Ірак: у ІІ кварталі рак продовжить скорочення видобутку на 220 тисяч барелів на добу,
  • ОАЕ: збережуть скорочення видобутку на 163 тисячі барелів на добу.
  • Кувейт: збереже скорочення видобутку на 135 тисяч барелів на добу.
  • Алжир: скоротить видобуток на 51 тисячу барелів на добу.
  • Оман: на 42 тисячі барелів на добу.
  • Казахстан: на 82 тисячі барелів на добу.

Що думають фахівці стосовно скорочення видобутку

Аналітик UBS Джованні Стауново зауважив, що хоча розвиток подій був цілком очікуваним, проте російська сторона зробила сюрприз.

Якщо російські скорочення будуть повністю реалізовані, додаткові барелі будуть видалені з ринку. Тож це несподіваний крок, на який ніхто не очікував, і він може підвищити ціни,
– зазначив він.

Аналітиків інвестиційного банку Jefferies вважають, що таке рішення ОПЕК+ надсилає сигнал про згуртованість і підтверджує, що група не поспішає повертати обсяги постачань, підтримуючи думку про те, що коли це нарешті відбудеться, це буде поступово.

Пролонгація була очікуваною, але продовження її до кінця другого кварталу стала несподіванкою. Ринок очікував на сильніше відкриття,
— зазначив Тамаш Варга з нафтового брокера PVM.