Збанкрутіла криптобіржа повідомила про дефіцит майже на 10 мільярдів: для кого це удар

7 березня 2023, 20:03
Читать новость на русском

Джерело:

Business Insider

Криптобіржа FTX, яка до краху у 2022 році входила до трійки лідерів галузі, наразі намагається повернути гроші клієнтам. Проте на цьому етапі виникнули нові проблеми.

Річ у тому, що нове керівництво збанкрутілої криптобіржі виявило серйозний дефіцит коштів для виплат клієнтам. Йдеться про суму у розмірі 9,5 мільярда доларів.

Читайте також Біг за вічністю: в який сектор мільярдери вкладають все більше уваги та грошей

Дефіцит коштів на криптобіржі FTX

Згідно з новими даними, у гаманцях компанії виявили активи на 2,2 мільярда доларів, з яких лише 694 мільйони доларів були у найбільш ліквідних валютах. Серед них:

  • Фіатні валюти, для прикладу долара, євро;
  • Біткойн;
  • Ethereum;
  • Стейблкойни.

Новий генеральний директор FTX Джон Рей наголосив, що активи біржі сильно перемішані, а також висвітлив проблему зі звітністю. Мовляв, бухгалтерські книги та звіти неповні або просто відсутні.

Юристи криптобіржі також повідомили про дебіторську заборгованість клієнтів. Цього разу йдеться про суму у розмірі 385 мільйонів доларів. Крім того, вони висунули серйозні претензії до іншої компанії, яку створив Сем Бенкман-Фрід, – Alameda Research. Згідно з їхніми даними, криптобіржа FTX позичила Alameda 9,3 мільярда доларів.

Історія краху криптобіржі FTX:

  • Цифрова імперія бізнесмена та підприємця Сема Бенкмана-Фріда подала документа на банкрутство. Йдеться про 130 організацій, які пов’язані із криптобіржами FTX.com, FTX US і компанією Alameda Research Ltd;
  • Потужна криза сколихнула ринок криптовалют після того, як різко обвалився курс токена FTT, а користувачі почали активно виводити свої кошти з FTX;
  • Особистий капітал інвестора та засновника Сема Бенкмана-Фріда скоротився на 94% всього за день;
  • Компанія Visa у результаті ухвалила рішення про відмову від партнерства з FTX, зокрема від випуску дебетових карток. Тоді як у Мінфіні США вважає, що це вказало на "слабкі місця" криптоіндустрії.