Що чекає на ці сектори у найближчому майбутньому з врахуванням того, що інтерес та попит лише зростають – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Варте уваги Як зберегти та примножити свої фінанси під час кризи: деталі та поради від експертки

Зростання попиту

Інтерес до сфери фармацевтики залишався на стабільно високому рівні протягом останніх десятиліть. При цьому попит на продукцію цієї галузі сильно зріс під час пандемії коронавірусу. У результаті загальний оборот індустрії у 2021 році становив 1,4 трильйона доларів.

Це пов'язано не лише з тим фактом, що держави та громадяни масово купували вакцини, але й зі зростанням інтересу до сектора зі сторони заможних людей. Вони, як ніхто інший, зацікавлені у тому, щоб прожити максимально довго та зберегти високу якість життя.

Мільярдери хочуть, аби медицина та фармацевтика розвивалися, пропонуючи нові ефективні рішення проти смертельних хвороб. Зокрема, увагу на згадану галузь звернули відразу декілька відомих бізнесменів та мільярдерів. Серед них:

 • Власник компаній Tesla, SpaceX та Twitter Ілон Маск. Він інвестував у проєкт секвенування ДНК Halcyon Molecular. Повне генетичне секвенування дозволяє з максимальною точністю діагностувати та лікувати генетичні хвороби.
 • Інвестиційний фонд легендарного Воррена Баффета Berkshire Hathaway вклав гроші відразу в кілька компаній із сектора охорони здоров'я. Йдеться про AbbVie, Bristol-Myers Squibb, Merck та Pfizer.

Нові можливості для інвесторів / Фото Getty Images

Розвинений ринок

Найбільшого розвитку фармацевтичний сектор отримав у США, де витрати на охорону здоров'я кожного громадянина становлять близько 10 тисяч доларів на рік. Понад 500 мільярдів доларів загального обороту світової індустрії припало саме на американський ринок. Далі йдуть такі країни:

 • Японія;
 • Китай;
 • Німеччина;
 • Франція;
 • Італія;
 • Велика Британія.

Акції американських фармацевтичних компаній складають понад 10% у фондовому індексі S&P 500, що є другим показником після сектору IT-технологій. Серед американських компаній з індустрії найбільше відомі загалу Pfizer, Johnson & Johnson та Moderna.

Це справжні гіганти ринку, інтерес до яких лише посилила пандемія коронавірусу. Адже саме вони створили вакцини від небезпечної інфекції, які потім широко використовували у багатьох країнах світу.

Доходи лідерів галузі

Продаж вакцин приніс цим компаніям величезні гроші. Зокрема, Pfizer у 2021 році збільшила виторг до 81,3 мільярда доларів. Це на 95% більше результатів за попередній рік. Основну частку заробітку принесла саме вакцина від коронавірусу.

Водночас компанія Moderna лише за три місяці продажу вакцини заробила на ній понад 1 мільярд доларів. Такі високі доходи дозволять їм ще ефективніше працювати над створенням нових фармацевтичних препаратів та розвивати цю галузь.

Нові можливості для інвесторів / Фото Getty Images

Як капіталізувати фармацевтичну галузь

Медицина та фармацевтика стають дедалі цікавішими галузями для інвесторів. Адже на виклики, які ставить перед людиною природа останніми роками, можна гідно відповісти лише вклавши у розвиток цієї індустрії не один мільярд доларів.

Відтак з підвищенням обсягів інвестицій у цю сферу призведе до появи нових ліків та медичних препаратів, що сприятиме зростанню прибутковості фармкомпаній. Це своєю чергою, найімовірніше, підштовхне вгору вартість акцій таких компаній. Тож інвестори отримують ще одну можливість для отримання прибутку.

Як зробити перші кроки

У сучасному світі почати інвестувати досить просто. Для прикладу, вийти на прибутковий рівень завдяки акціям з фармацевтичного сектора можна, скориставшись торговою платформою Libertex, яку створила компанія Forex Club.

Ця платформа пропонує інвесторам понад 300 різних фінансових активів, включаючи акції провідних світових компаній (у тому числі фармкомпаній), фондові індекси, валюти, криптовалюти тощо. Щоб почати інвестувати та отримувати прибуток, потрібно зробити кілька простих кроків:

 • Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
 • Обрати актив;
 • Ввести суму угоди та визначитися з напрямком інвестиції;
 • Далі можна в один клік інвестувати в зростання або зниження обраного активу;
 • Після цього залишиться лише дочекатися відповідного рівня прибутку та закрити угоду.

Нові можливості для інвесторів / Фото Getty Images

Корисні опції та підтримка професіоналів

Платформа Libertex доступна як з комп'ютера, через вебдодаток, так і з мобільних телефонів на iOS та Android. Це означає, що інвестор має можливість вкладати кошти та заробляти буквально у будь-якому місці, де є Інтернет.

Цікаво Ілон Маск може створити власний смартфон: що це означає для Apple

Ба більше, освоїти цей процес можна самостійно, скориставшись вбудованим у Libertex безплатним деморахунком з віртуальними 50 000 доларів. Розібравшись у тому, як правильно здійснювати інвестиційні угоди, реально в один клік перейти на справжній рахунок, щоб почати отримувати прибуток.

Якщо немає бажання витрачати час на самостійне вивчення усіх деталей, то можна звернутися по допомогу до досвідчених експертів. Вони підкажуть, як правильно вибрати актив для інвестицій та зробити вигідну угоду.