Успіх братів Вінклвоссів

Серед "справжніх прихильників криптореволюції" Forbes називає братів Тайлера і Кемерона Вінклвоссів, повідомляє "Мінфін". У 2013 році вони купили біткойн на 11 мільйонів доларів, коли той коштував всього 120 доларів за монету.

Актуально Як інвестувати в криптовалюту і не прогоріти: поради від FCA

Якщо припустити, що брати Вінклвосс продовжують володіти більшою частиною куплених цифрових активів, то на сьогодні криптовалютний гаманець кожного з них оцінюється в більш ніж 1,4 мільярда доларів — у два рази більше, ніж всього місяць тому, зазначає видання.

Брати Вінклосс
Брати Вінклвосс / Forbes

Своїм успіхом брати Вінклвосс зобов'язані Марку Цукербергу, адже свою головну інвестицію в біткойн вони зробили завдяки 65 мільйонам доларів, які засновник Facebook заплатив їм в рамках мирової угоди. Нагадаємо, що Вінклвосс звинувачували Цукерберга в тому, що він вкрав у них ідею соцмережі.

Інші криптомільярдери

Криптовалютним мільярдером, згідно із даними американського Forbes, також став співзасновник блокчейн-стартапу Bloq Метью Росзак. Всього рік тому його цифрові активи становили близько 300 мільйонів доларів, тепер же Forbes оцінює його криптостаток в 1,2 мільярда доларів.

Завдяки зростанню біткойна помітно розбагатів і партнер-засновник Draper Fisher Jurvetson Тім Дрейпер. У 2014 році він придбав 29 656 біткойнів, які тепер коштують приблизно 1,1 мільярда доларів.

Долар — валюта минулого. Біткойн — валюта майбутнього. Зараз ми спостерігаємо глобальний антропологічний перехід від доларів до біткойнів,
— заявив Дрейпер.

Майже криптомілярдери

Forbes також назвав успішних бізнесменів та інвесторів, які поки не стали криптомільярдерами, але змогли скористатися зростаючим попитом на криптовалюту, щоб збільшити свої статки.

  • Генеральному директору компанії MicroStrategy Майклу Сейлору зараз належить 600 мільйонів доларів в цифрових активах.
  • Засновнику Galaxy Investment Partners Майку Новограцу — 478 мільйонів доларів.
  • Творець блокчейн-платформи Ethereum Віталік Бутерін, якому належить 330 000 токенів ефіру, за рік збільшив статки у вісім разів — з 45 мільйонів доларів до 360 мільйонів доларів.

Як складали рейтинг

При оцінці статків інвесторів Forbes враховував тільки вартість їх криптоактивів і не брав до уваги інше майно. Вартість криптовалюти розрахована виходячи з курсу на 11 січня.

Що відбувається з біткойном

  • У 2020 році біткойн виріс утричі. 1 січня 2020 року ціна становила 7 204 долари, а рівно через рік – 29 415 доларів.
  • 8 січня 2021 року біткойн оновив історичний рекорд – 41 209 доларів. А капіталізація всього ринку криптовалют перевищила 1 трильйон доларів.
  • Наразі курс опустився і тримається на рівні 35 020 доларів (станом на 15:30 12 січня), за даними CoinMarketCap.