Німеччина уклала нову угоду з державною нафтовою компанією "КазМунайГаз" з Казахстану. Завдяки цьому постачання сировини до європейської країни зросте у 6 разів.

Зверніть увагу Газ у Європі може коштувати менше ніж 0: що це означає для інвесторів

Німеччина збільшить імпорт нафти з Казахстану

Згідно з умовами нової угоди, компанія "КазМунайГаз" буде експортувати 100 тисяч тонн нафти на місяць до кінця року на завод у PCK у місті Шведт. Люди, які обізнані з цим питанням, додали, що сторони узгодили продовження цієї угоди на увесь 2024 рік. Варто зауважити, що вище згаданий завод допомагає "заправляти" Берлін, велику частину східної Німеччини та західної Польщі.

Для Німеччини було пріоритет забезпечення заводу сировиною. Оскільки обсяги виробництва на PCK з початку року трохи впали. Усе через початок дії нафтових санкцій проти Росії, яка була головним партнером країни на енергетичному ринку. Офіційний Берлін також зацікавлений у подальшому збільшенню обсягів імпорту чорного золота з Казахстану з інших проєктів з видобування.

Нову угоду також прокоментував заступник міністра економіки Німеччини Міхаель Кельнер. За його словами, довготривалий контракт на постачання нафти з Казахстану – це доказ того, що Німеччина може обходитися без російської нафти. Нагадаємо, що на початку поточного року офіційний Берлін заявив, що досягнув повної енергетичної незалежності від Росії.