Зокрема‚ нерухомість – це можливість отримувати пасивний дохід та збільшити власний капітал у довгостроковій перспективі. Проте варто враховувати‚ що такий вид вкладень має як позитивні‚ так й негативні сторони. Розглянемо цю тему більш детально у новому матеріалі 24 Каналу.

Читайте також Від центробанків до долара та нафти: що прогнозують експерти на другий квартал 2024 року

Інвестиції у нерухомість: переваги та недоліки

Позитивні аспекти інвестування у нерухомість:

  • Прогнозований дохід – якщо об'єкт нерухомості здають в оренду, це забезпечує регулярний та передбачуваний дохід у вигляді орендних платежів.
  • Тенденція до зростання вартості – у довгостроковій перспективі об'єктам нерухомості притаманно зростати в ціні. Відтак‚ під час продажу можна отримати додатковий прибуток. Наприклад, у 2023 році вартість нерухомості у Києві зросла на 8,9%.
  • Допомога у боротьбі з інфляцією – нерухомість часто вважається опцією для захисту від інфляції, оскільки зі зростанням цін зростає як вартість активів, так й орендна плата. У 2023 році вона зросла на 7%, тоді як інфляція склала 5,1%.
  • Спадок – нерухомість можна передати у спадок, забезпечуючи збереження та примноження сімейного капіталу.

Негативні фактори‚ пов'язані з інвестиціями у нерухомість:

  • Великий розмір початкового внеску – вартість нерухомості в Україні стартує приблизно з 40 тисяч доларів. Це обмежує доступність цього виду інвестицій для широкого кола людей.
  • Перерви в орендних платежах – тимчасова відсутність орендарів означає втрату потенційного доходу та необхідність покривати статті витрат, які мають постійний характер (податки‚ комунальні послуги тощо).
  • Додаткові витрати‚ які можуть виникнути – ремонт та утримання нерухомості, страхування, податки та інші непередбачені витрати можуть значно зменшити прибуток від інвестицій у нерухомість.
  • Низька ліквідність – об'єкти нерухомості‚ як правило‚ досить складно швидко продати. Відтак, нерухомість стає менш ліквідною порівняно з іншими видами активів, як-от інструменти на фінансовому ринку.
  • Регіональні ризики – такі події як війна чи катастрофи істотно впливають на вартість нерухомості в регіоні. Не варто також забувати, що один із наслідків згаданих подій – руйнування майна.
  • Невисокий дохід – хоча зростання вартості нерухомості або підвищення орендних платежів може перевищувати інфляцію, але підсумковий дохід може бути незначним. Наприклад, за підсумками 2023 року дохід від оренди за вирахуванням інфляції становив би менше ніж 2%. Ще більше його зменшить відсутність орендарів та обов'язкові платежі.

Як обрати вдалий варіант для інвестицій

У сучасному світі інвестиції існують найрізноманітніші опції для інвестицій. Відповідно кожен може формувати інвестиційний портфель самостійно та з розумінням‚ що нерухомість – це лише один із варіантів. Тож‚ якщо є фактори‚ які не влаштовують або заважають‚ то можна просто змінити інструмент. При цьому реально продовжувати інвестувати у той же сектор.

Для прикладу, інвестувати у нерухомість можливо без безпосередньої купівлі майна. Це прагнення вийде реалізувати через фінансові ринки. З початку 2024 року цінні папери компанії зросли на 11% до 380 доларів за штуку, що значно перевищує поточну інфляцію. При цьому цей дохід інвестор отримує у доларах, який не підвладний українській інфляції, а також можливим перервам в орендних платежах. Крім того, не потрібно думати про зберігання та супутні витрати, адже CFD (Contracts For Difference, контракти на різницю цін) дозволяють заробляти на динаміці котирувань без фізичного постачання.

Почати інвестувати на фінансовому ринку реально з невеликої суми на відміну від тієї ж купівлі квартири. На старті потрібно зробити всього кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

  • Відкриття та поповнення рахунку;
  • Визначитися з активом, сумою та напрямком інвестиційної угоди;
  • Наступний крок – вибір між опціями "купити" та "продати";
  • На цьому етапі все залежить від того, очікують зростання чи зниження вартості активу відповідно;
  • Після цього залишиться закрити угоду буквально у тому ж вікні в один клік, коли прибуток досягне бажаного рівня.

Усі операції можна проводити незалежно на фактичне місце перебування. До того ж навчитися правильно інвестувати допоможе безплатний деморахунок із віртуальними 50 тисячами доларів. Після практики з легкістю вдасться перейти на реальний рахунок, щоб почати заробляти по-справжньому.