Другий квартал стане однією з основних віх у цьому процесі. Чого ж саме очікують експерти у квітні – червні поточного року – розповідаємо у новому матеріалі 24 Каналу.

Варте уваги Найуспішніші жінки у світі фінансів: які імена варто знати кожному

Оптимістичні очікування експертів

Фахівці з Big4 загалом дивляться на весь 2024 рік, і на другий квартал зокрема з оптимізмом, розраховуючи на те, що світова економіка подолає виклики, які виникли за останні роки.

Попри те, що з 2022 року було багато розмов про ймовірну рецесію у світовій економіці, експерти EY вважають, що в перспективі найближчого кварталу не варто на це чекати. За підсумками всього року вони прогнозують зростання світового ВВП на 2,8%, що відповідає показникам 2019 року, але нижче за очікуване зростання на 3% у 2023 році.

Новий курс центробанків

При цьому від світових центробанків, насамперед від Федеральної резервної системи США, аналітики Big4 очікують на деякі сигнали про пом'якшення політики щодо процентної ставки у другому кварталі 2024 року.

Швидше за все, у березні американський регулятор все ж таки збереже ставку на поточному рівні 5,25 – 5,5% річних, але надалі цілком ймовірне зниження цього індикатора, говорять експерти з KPMG. На їхню думку, перше зниження ставки відбудеться вже у червні, а потім Федеральний резерв зменшить ставку ще кілька разів протягом року. Цьому сприятиме ослаблення інфляції та невисокі темпи економічного зростання.

Ринки увійдуть у нову фазу

Зниження ставки, найімовірніше, призведе до послаблення позицій долара США проти кошика з 6 валют. Якщо зараз пара євро/долар торгується на рівні 1,08 долара за євро, то у близькому майбутньому очікують на паритет цих валют. Позитивні очікування щодо ставки оживлять фінансові ринки у другому кварталі 2024 року, зазначають аналітики. Це торкнеться насамперед сировинного сектору.

На думку фахівців PWC, світові ціни на нафту збережуться вище за позначку 80 доларів за барель марки Brent внаслідок зростання попиту у країнах Азії. Не виключений їхній похід до позначки на рівні 90 доларів за барель.

Крім того, вартість золота, яка традиційно має протилежну динаміку щодо долара. На тлі ослаблення американської валюти, дорогоцінний метал може оновити рекорд на рівні 2175 доларів за тройську унцію. За останній рік золото вже подорожчало приблизно на 15%, у тому числі завдяки активним закупівлям дорогоцінного металу світовими центробанками.

Як можна використати прогнози експертів

Важливо враховувати, що всі вище згадані тренди певним чином впливають на світові біржі та динаміку різних фінансових інструментів. Відповідно цю інформацію можна використати для отримання додаткового доходу.

У сучасному світі зробити це досить просто. Зокрема, досить вчасно зорієнтуватися та відкривати угоди щодо золота чи інших дорогоцінних металів, нафти або валюти. Для цього, наприклад, підійде такий інструмент як контракти на різницю цін (CFD, Contracts For Difference), які дають змогу заробляти на динаміці котирувань без фізичного постачання). Проте також важливо визначитися із платформою, яка допоможе отримати до бажаних активів.

Як почати свій шлях у світі фінансів

Для того, щоб почати займатися інвестиціями потрібно зробити всього кілька кроків. Алгоритм дій досить простий та складається з таких кроків:

  • Визначитися з активом, сумою та напрямком інвестиційної угоди;
  • На цьому етапі допоможуть інструменти технічного аналізу, які безплатно пропонує Libertex;
  • Наступний крок – вибір між опціями "купити" та "продати". На цьому етапі все залежить від того, очікують зростання чи зниження вартості активу відповідно;
  • Далі залишиться лише закрити угоду в один клік, коли прибуток досягне бажаного результату.

Далі – більше! Кожен може розібрати з особливостями платформи та навчитися правильно здійснювати угоди без ризику для власних коштів можна за допомогою безплатного деморахунку з віртуальними 50 тисячами доларів. Після кількох угод з легкістю вдасться перейти на реальний рахунок, щоб почати заробляти по справжньому.