НБУ визнав "Мегабанк" неплатоспроможним: чому та чи є це загрозою для стабільності сектору

3 червня 2022, 13:27
Читать новость на русском

Джерело:

НБУ

У банківському секторі України сталися певні зміни. Нацбанк відніс АТ "Мегабанк"до категорії неплатоспроможних. Чому в НБУ ухвалили таке рішення – читайте далі.

Правління НБУ визнало АТ "Мегабанк" неплатоспроможним у зв'язку з невідповідністю діяльності банку з нормами українського законодавства. Зокрема, й нормативно-правових актів Нацбанку.

Зверніть увагу Нацбанк підвищив облікову ставку: чим це було продиктовано й чого чекають

Нацбанк визнав "Мегабанк" неплатоспроможним

Про це повідомили у п'ятницю, 3 червня. У Нацбанку наголошують, воєнний стан в Україні не є причиною проблеми "Мегабанку", оскільки ця історія почалася задовго до повномасштабного вторгнення Росії. 

Керівництво центробанку 3 лютого 2022 року керувалися статтею 75 Закону України "Про банки та банківську діяльність" у рамках ухвалення рішення про визнання АТ "Мегабанку" як проблемного. Серед основних причин наступні:

  • істотне порушення нормативно-правових актів Нацбанку у контексті оцінки кредитного ризику;
  • кредитування пов’язаних осіб на системній основі,
  • суттєвий обсяг непрофільних активів на балансі банку,
  • невиконання плану докапіталізації/реструктуризації за результатами стрес-тесту, який проводили у 2021 році.

Що відомо про "Мегабанк"

Банк був заснований у 1990 році під назвою "Добродій". Фінустанова була перейменована у 1995 році на "Акціонерний комерційний банк "Мегабанк". За даними офіційного сайту банку, кількість його клієнтів нараховує понад 730 тисяч осіб з 154 відділеннями в країні.

У Нацбанку підкреслили, що ухвалення рішення щодо "Мегабанку" не вплине на стабільність у банківському секторі України, який на сьогодні відповідає двом важливим принципам:

  • стійкості;
  • платоспроможності.

Крім того, додають, що усі вкладники "Мегабанку" зможуть отримати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) компенсацію у повному обсязі їхніх вкладів. Зокрема, це включає відсотки, які були нараховані за цими рахунками станом на кінець дня, який передує дню початку процедури виведення банку з ринку.

Винятком є випадки, які перераховані у частині четвертій статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".  Загалом ймовірну суму виплат, яа гарантована для клієнтів цього банку, станом на 21 травня 2022 року оцінюють у 4418,6 мільйона гривень.

Важливо – Євросоюз остаточно затвердив 6 пакет санкцій проти Росії: дивитися відео