Найбільший експортер нафти робить важливі сигнали на ринку

Саудівська Аравія, яка є найбільшим експортером нафти у світі, втрачає терплячість із деякими країнами – членами ОПЕК+. Водночас країна може використати турбулентність на ринку нафти, яку спровокували мита США, на свою користь, пише 24 Канал з посиланням на Reuters.

Варте уваги Китай обвалив курс юаня до мінімуму з 2007 року: Пекін має важливу мету

Ідеться про те, що країни – члени ОПЕК+ досить часто порушують власні ж правила та вимоги. Одна з них – це ліміти на обсяги видобування нафти. Саудівську Аравію, яка є фактичним лідером нафтового картелю, все більше дратує ситуація з більшими обсягами видобування нафти, ніж були попередньо погоджені.

Найчастіше квоти на видобуток порушують такі країни:

  • Казахстан;
  • Ірак;
  • Об'єднані Арабські Емірати.

Кожна з вищезгаданих країн перевищила свої квоти на видобуток в лютому щонайменше на 300 тисяч барелів на добу. Крім того, у березні Казахстан видобував 1,86 мільйона барелів нафти на день, що приблизно на 400 тисяч барелів нафти на день більше за квоту ОПЕК+.

Важливо! Після обвалу світових цін на нафту Саудівська Аравія може використати цю ситуацію, аби надіслати сигнал виробникам як усередині, так і за межами нафтового альянсу.

Ба більше, Саудівська Аравія уже почала діяти. Майже відразу після оголошення тарифів заявила про збільшення обсягів видобування нафти та пропозиції на ринку. Через кілька днів У неділю саудівська державна нафтова компанія Aramco різко знизила ціни на нафту на травень для покупців з Азії до найнижчого рівня за останні чотири місяці.