Найзаможнішим українцем залишається Рінат Ахметов. Його капітал становить 5,7 мільярда доларів. З квітня 2022 року ця сума зросла на 1,5 мільярда доларів. Загалом це стало реальним завдяки урахуванню понад 1,8 мільярда дивідендів від компанії "Метінвест" за підсумками 2021 року.

Варте уваги Запорука успіху: яка стратегія може зацікавити багатьох інвесторів

Проте з початку повномасштабної війни він втратив 8 мільярдів доларів. Ахметов зайняв 445 сходинку у загальному рейтингу найбагатших людей світу. Далі йдуть такі імена:

  • Віктор Пінчук з капіталом у розмірі 2,1 мільярда доларів. Порівняно з минулим роком, його статки зросли. У 2022 році Forbes оцінював багатство українського бізнесмена в 1,9 мільярда доларів. Він зайняв 1434 місце;
  • Загалом 77% статків Пінчука – готівка та активи, які за межами України. Найдорожчим активом мільярдера у межах країни лишається Interpipe.
  • Вадим Новинський зі статками у розмірі 1,4 мільярда доларів. Рік тому капітал скандального олігарха становив 1,3 мільярда доларів. Новинський є власником "Смарт-Холдингу", а також співвласником "Метінвесту";
  • Крім того, він роками був одним із найпотужніших спонсорів УПЦ Московського патріархату. У грудні РНБО запровадила проти мільярдера персональні санкції.
  • Костянтин Жеваго зі статками у розмірі 1,3 мільярда доларів вже 3 роки перебуває за кордоном. Він дистанційно очолює залізорудну імперію Ferrexpo. За рік його капітал ніяк не змінився;
  • Він покинув Україну через кримінальну справу про шахрайство у банку "Фінанси та Кредит", який зазнав краху у 2015 році. Нагадаємо, що наприкінці березня суд у Франції відмовив у екстрадиції Жеваго до України.

Місце у рейтингу найзаможніших людей світу знайшли й партнеру Ігоря Коломойського. Йдеться про Геннадія Боголюбова. Нагадаємо, вони спільно заснували уже державний "ПриватБанк" у 1990-х роках. Його статки американське видання оцінює в 1,1 мільярда доларів. Капітал Боголюбова з минулого березня також ніяк не змінився. Він є фігурантом низки проваджень в Україні.

Статки Ігоря Коломойського оцінили у 1 мільярд доларів. Змін не зафіксували за останній рік. У рейтингу Forbes його згадують, як громадянина Ізраїлю.


Найбагатші українці в рейтингу Forbes / Інфографіка 24 каналу