Про це розповів голова Ради Національного банку Богдан Данилишин. Він зазначив, що банки вживають заходів, щоб скорегувати курс готівкового ринку до нового офіційного курсу.

До теми Заборона використовувати табло з курсами: у НБУ виступили з новим поясненням

"Перші дні роботи міжбанківського валютного ринку після встановлення офіційного курсу на рівні 36,57 показали, що в Україні немає проблем з безготівковим доларом, на міжбанківському ринку є профіцит валюти, який дозволяє НБУ поповнювати золотовалютні резерви", – сказав Данилишин.

У що безпечніше інвестувати

Наразі валютний ринок в Україні є нестабільним. Проте впевненіше тримається долар, а не євро. Ці валюти навіть зрівнялися на ринку. Таке трапилось вперше за останні 20 років.

Зміцнення долара пов'язують з боротьбою з інфляцією, яка зросла з 24 лютого 2022 року. Щоб зберегти кошти, українцям радять інвестувати в долари або євро на світовому валютному ринку.

Зауважте Бензин подорожчав за рік удвічі: чи прогнозує НБУ подальше зростання ціни

Вплив офіційного курсу на готівковий ринок

У Нацбанку переконують, що підвищення курсу не впливатиме на готівковий сегмент валютного ринку, оскільки курс продажу валюти у банках для українців безпосередньо не прив'язаний до офіційного курсу. За словами НБУ, Україна потребує стабільного відновлення економіки й курс повинен адаптуватися до нового часу.

Зверніть увагу – у Кривому Розі шукають колаборантів: дивіться відео