НБУ проведе нове тестування використання е-гривні

За словами глави одного із департаменту Нацбанку, заявив, що відкрите тестування української е-гривні планують провести до кінця 2024 року. Взяти участь в експерименті зможе взяти кожен охочий.

Зверніть увагу Cвіт може сколихнути нова хвиля інфляції: як максимально ефективно захисти свої активи

До проєкту планують залучити банки та небанківські установи, які будуть агентами НБУ та відповідатимуть за такі аспекти:

  • Розповсюдження грошей;
  • Обмін та надання можливості користувачам ними розпоряджатись з використанням своїх мобільних застосунків.

Поддєрьогін додав, що український центробанк уже розіслав банкам запрошення для участі у пілотному проєкті. Він також зауважив, що ті кредитори, які приймуть пропозицію НБУ, далі будуть запрошувати до участі своїх клієнтів.

У рамках проєкту учасники будуть мати можливість обміняти на е-гривню свої готівкові та безготівкові кошти. Поддєрьогін підкреслив, що НБУ не планує повторювати практику Китаю, де електронний юань роздавали жителям для зацікавлення цим проєктом.

Фахівець пояснив, що ціль нового експерименту з використання цифрової гривні від НБУ – зрозуміти, чи є попит на таку форму грошей серед жителів України та чи варто взагалі її запроваджувати. Вперше е-гривню тестували ще у 2018 році.