Скільки коштують еталонні марки нафти

Марка нафти Brent закінчує черговий робочий тиждень із ціною на рівні 96,40 долара за барель, що на 0,58 долара більше ніж днем раніше. Однак з початку торгів ця марка нафти втратила 0,20%, згідно з даними Finance!Yahoo.

Цікаво Перші ознаки покращення світової економіки: які перспективи це відкриває

Натомість вересневі контракти на нафту під маркою WTI зараз коливаються на рівні 90,51 долара за барель. У порівняні з попереднім днем сировина на 0,36 долара коштує більше. З початку торгів у п'ятницю ця марка нафти пішла вгору 0,01%.

Тоді як за даними Bloomberg, ціна нафти становить:

  • марка Brent торгується на рівні 96,29 долара за барель (+ 0,44 долара),
  • барель американської нафти WTI торгується за ціною у 90,43 долара (+ 0,24 долара).

Що відбувається на ринку

У четвер ціни на нафту пішли вгору через звіт про запаси нафти у США, які скоротилися на 7 мільйонів барелів. Також згадують про заборону на російську нафту до кінця року. Ці фактори компенсували побоювання щодо того, що потенційна рецесія у розвинених країнах може вдарити по попиту, за даними Reuters.

До того ж 17 серпня 2022 року нафта впала до мінімального рівня за 6 місяців після короткого зростання. Тут теж неабияку роль відіграє рецесію, оскільки занепокоєння щодо перспективи глобальної кризи, яка послабить попит, затьмарило звіт про зниження запасів нафти та бензину в США, інформує Reuters.

Прогнози експертів щодо нафти:

  • У Goldman Sachs вважають, що ціна нафти під маркою Brent може зрости до 130 доларів за барель до кінця 2022 року. Експерт підкреслив, що на ринку фіксують дефіцит навіть попри сповільнення економічного зростання, тож це тягне ціни вгору.
  • Якщо ж сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит, згідно зі звітом Citigroup.