Глава Міжнародного валютного Фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва зазначила, що наразі йдеться про 650 мільярдів доларів. Головним завданням цієї програми є полегшення виходу світової економіки з рецесії.

Читайте також Автомобіль Tesla тепер можна придбати за біткойн, – Ілон Маск

Плани Міжнародного валютного фонду

Крім того, Георгієва зауважила, що цей крок продемонструє цілеспрямованість держав-членів МВФ зробити усе для того, щоб відновитися після наймасштабнішого падіння світової економіки з часів Великої депресії.

За її словами, до червня 2021 року вони планують подати офіційну пропозицію до Виконавчого комітету МВФ щодо виділення 650 мільярдів доларів.

Додамо, цю суму визначили після оцінки потреб держав-членів Фонду, статей угоди та мандатів МВФ.

Паралельно фахівці МВФ вивчають й інші варіанти щодо перерозподілу резервів SDR для економічно розвинених держав-членів МВФ у контексті надання допомоги країнам з низьким рівнем доходів.

Що це дасть державам

Схвалення цього пакету підтримки дозволить національним економікам збільшити прямий приріст ліквідності без зростання боргів.

Прогнозують, що це дозволить знайти кошти для держав-членів на боротьбу з пандемією коронавірусу. Зокрема, йдеться про вакцинацію проти COVID-19 та інші невідкладні заходи.