Засновник хедж-фонду Bridgewater Associates Рей Даліо додав, що не варто надто швидко відмовлятися від викопного палива. Станом на 18 січня 2022 року капітал бізнесмена оцінюють у 20 мільярдів доларів, згідно з Forbes.

Зверніть увагу Коли настане кінець епохи iPhone: чи варто вкладати гроші в Apple

Відомий мільярдер агітує за розумний підхід

Рей Даліо наголосив, що припинення фінансування цієї сфери на тлі зростання інфляції спровокує ефект, який ще більше дестабілізує ситуацію. На саміті в Абу-Дабі, Об'єднані Арабські Емірати, мільярдер заявив, що виробники нафти забезпечують надійне постачання, і тим самим стримують витрати. За його словами, витрати на енергію варто знизити, оскільки вони сприяють інфляції та загрожують "витягнути їжу з рота людей".

Що таке інфляція

Це тривале зростання загального рівня цін, що відображує зниження купівельної спроможності грошової одиниці. Чим вищий рівень інфляції у країні, тим більшу загрозу він несе для економіки.

Даліо додає свій голос до хору, що закликає пильно стежити за тим, як світ переходить до "зеленої" економіки, і того впливу, який це може вплинути на вартість всього – від палива до продуктів. Бізнесмен закликав організувати цей перехід розумного. Він також застеріг, що небезпечно "впихати" надто багато в цей період та наголосив, що інфляція – це проблема.

Рей Даліо розповів про інфляцію та нафту / Фото Unsplash

Пришвидшення зростання цін опинилося у центрі політичних та економічних дискусій у всьому світі. Наприклад, зростання споживчих цін у США досягнуло майже 40-річного рекорду. Рей Даліо й раніше попереджав, що "шалена" інфляція становить загрозу для купівельної спроможності та багатства.

Нафта марки Brent у вівторок досягла найвищого рівня за останні 7 років. Головні причини – загострення геополітичної напруженості на Близькому Сході, а також послаблення побоювання щодо впливу на попит штаму Омікрон. На момент створення цього матеріалу вартість двох найпопулярніших марок нафти у світі, згідно з Bloomberg, становить:

  • WTI – 85,22 долара за барель,
  • Brent – 87,50 долара за барель.