Що ж вигідніше на сьогодні: видобуток криптовалюти – майнінг або інвестування в них?

Актуально Solana увірвалася в десятку криптовалют світу: що про неї варто знати

Переваги та недоліки майнінгу

Вигідно чи ні

Майнінг біткойна до недавнього часу був досить вигідним заняттям, але сьогодні, щоб заробити на цьому, варто забути про "домашній" спосіб з відеокартами. Він уже скоріше принесе збитки, ніж дохід.

Єдиний більш-менш підходящий варіант – це користуватися послугами майнінг-готелів або дата-центрів. В цьому випадку не доведеться витрачати величезні суми на електроенергію.


Майнінг з роками все більше втрачає прибутковість / Фото Unsplash

У найкращому випадку прибутковість майнінгу може скласти 70% річних. Це хороший показник, однак треба пам'ятати про дороге обладнання для майнінгу, яке доволі довго окуповується. Крім того, воно може вийти з ладу, а отже доведеться вкладати додаткові гроші.

Неекологічність

Крім того, майнінг – вкрай неекологічний спосіб заробітку. Вчені побоюються, що в результаті такого виду діяльності середня температура Землі може підвищитися на 2 градуси Цельсія. За розрахунками екологів, це призведе до додаткового викиду в атмосферу 230 мільярдів тонн вуглекислого газу.

Інвестиції в криптовалюту

Заробити на криптовалюті можна не тільки за допомогою майнінгу, але й завдяки інвестиціям. Звичайно тут є свої особливості:

Наприклад, щоб інвестувати в криптовалюту потрібно мати початковий капітал. Однак він куди нижчий того, який треба мати для майнінгу.

Крім того, при інвестиціях можна використовувати "кредитне плече", яке дозволяє здійснювати операції з більшою сумою, ніж є в інвестора. Завдяки цьому для інвесторів з невеликим капіталом набагато простіше отримати прибуток від інвестицій, ніж від майнінгу.

Ще однією важливою умовою для ефективного інвестування є наявність початкових знань про криптовалютний ринок. Однак зазвичай великі компанії, які можуть пропонувати криптовалюта, дають можливість інвесторам пройти безкоштовний курс навчання основам роботи на крипторинку. Тому найчастіше для початківців інвесторів істотно простіше почати інвестувати в криптовалюту, чим зайнятися їх добуванням.

Іншим важливим плюсом інвестицій в порівнянні з майнінгом є волатильність курсів криптовалют. Так, наприклад, біткойн у 2021 році здійснював різкі коливання від історичного максимуму в 64 тисячі доларів до 35 тисяч доларів. Таким чином інвестори, які змогли вчасно продати цей актив, змогли отримати прибутковість понад 80% за досить короткий термін. Це набагато більше ніж прибутковість від майнінгу. Крім того, при інвестиціях, на відміну від видобутку криптовалют, можна отримати прибуток не тільки при зростанні курсу, а й при його зниженні.

Як почати заробляти на криптовалюті

Тож почати отримувати прибуток на криптовалюті простіше, якщо займатися інвестиціями, а не майнінгом. Однак при цьому важливо вибрати компанію або торговельну платформу, яка не лише дасть можливість інвестувати в потрібні вам криптовалюти, але і надасть можливість пройти навчання, а також використовувати можливості "кредитного плеча".

Такою платформою є Libertex від Forex Club. Вона відрізняється зручним інтерфейсом, а також можливістю здійснювати операції з найбільш популярними криптовалютними активами. Крім того, в Libertex вбудований спеціальний інструмент – мультиплікатор. Він дозволяє здійснювати операції з більшим обсягом коштів, ніж є в інвестора на рахунку, що багаторазово збільшує можливий прибуток. Однак важливо пам'ятати, що його потрібно використовувати акуратно, оскільки при зростанні прибутку збільшуються і ризики.


Платформа Libertex доступна як в браузері, так і у вебдодатку / Фото Libertex

Цікаво Зіркові інвестиції: які всесвітньо відомі знаменитості вкладають гроші у криптовалюту

Крім того, в Libertex вбудований безкоштовний навчальний відеокурс, завдяки якому можна познайомитися з основами здійснення операцій з фінансовими активами. Відточити отримані навички інвестицій можна на безкоштовному демо-рахунку, на який вже зараховано 50 000 доларів. А відразу після успішної торгівлі на демо-рахунку можна в один клік перемкнутися на реальний рахунок, щоб почати отримувати прибуток з криптовалюти.