Наприкінці жовтня 2021 року засновник та глава Facebook Марк Цукерберг оголосив про те, що компанія змінює свою назву, а її акції будуть торгуватимуться на біржі під тікером MVRS.

Варте уваги Мистецтво інвестицій: правила, які допоможуть уникнути базових помилок

Що зміниться

Ребрендинг Facebook, за словами Цукерберга, націлений на те, щоб користувачі перестали пов'язувати діяльність компанії лише з однойменною соціальною мережею. Навіть у звітності Facebook з'явиться окремий розділ, в якому будуть повідомляти про фінансові результати підрозділу зі створення метавсесвіту – Facebook Reality Labs.

Загалом компанія планує витратити на створення метавсесвіту – розвиток VR- та AR-сервісів для спілкування людей в інтернеті – приблизно 10 мільярдів доларів. Про це йдеться у фінансовому звіті Facebook за третій квартал 2021 року.

Відступ від складнощів

Рішення Facebook провести ребрендинг було ухвалено на тлі складнощів, з якими компанія зіткнулася останнім часом. Зокрема, це стосується антимонопольного розслідування, фігурантом якого корпорація стала у США. Наприкінці минулого року антимонопольний підкомітет Конгресу США визнав Facebook, монополістом на ринку соціальних мереж.

Тоді компанію звинуватили у скупці перспективних молодих конкурентів. Наразі Facebook ризикує зіткнутися з посиленням державного контролю за компанією. Крім того, колишня співробітниця компанії Френсіс Хауген звинуватила Facebook у нехтуванні безпекою даних користувачів заради отримання прибутку. Це завдало серйозного удару по іміджу Facebook.

Чого інвесторам чекати від ребрендингу Facebook / Фото Unsplash

Що чекає на інвесторів

Після того як Facebook оголосив про ребрендинг, акції компанії в перші дні росли в ціні. Швидше за все, ребрендинг не вплине на подальший рух котирувань, оскільки в цілому не зможе розв'язати проблеми компанії з американськими регуляторами. Однак у разі помітних успіхів у створенні метавсесвіту вартість акцій компанії може зрости. Цей сценарій відкриває інвесторам перспективні можливості. Станом на 11 листопада 2021 року цінні папери компанії коштують трохи більше ніж 327 доларів за акцію, ринкова капіталізація становить 911,4 мільярда доларів, інформує Yahoo! Finance.

Як використати ребрендинг Facebook

Заробити на акціях Facebook досить просто. Для цього не потрібний великий капітал або профільна освіта у сфері фінансів. Щоб отримати дохід, достатньо інвестувати в ці активи, наприклад, за допомогою торгової платформи Libertex від Forex Club. Ця платформа надає можливість інвестувати у понад 250 різних фінансових інструментів:

  • акції провідних світових компаній (в тому числі Facebook-Meta),
  • фондові індекси,
  • валюти,
  • криптовалюти,
  • інші інструменти.

Цікаво Ціна біткойна може злетіти до 150 тисяч доларів: на який фактор варто звернути увагу