Неочікуваний крах банків

У березні 2023 року в США сталася друга за величиною криза банківського сектору в історії країни. Одним із дуже тривожних сигналів став крах Silicon Valley Bank. Таку подію зафіксували вперше з часів глобальної економічної кризи 2008 року.

Цікаво Розквіт штучного інтелекту: як "спіймати" майбутнє вже зараз

Проблеми цього банку почалися після закриття Silvergate Bank, який інвестував у стартапи. Це запустило ланцюжок банкрутства кредитних організацій у США. Інвестори також почали активно продавати акції інших великих банків. Зокрема, йдеться про активи таких фінансових установ:

 • Signature Bank;
 • Western Alliance;
 • First Republic.

Криза у банківському секторі та альтернативи для інвесторів / Фото Pexels

Аналогічна складна ситуація у банківській системі склалася й у Європі. Під загрозою опинився один із найбільших банків Швейцарії. Йдеться про Credit Suisse, який зіткнувся з різким відпливом коштів клієнтів, а також падінням акцій на тлі слабкої фінансової звітності.

Правда його все ж таки вдалося врятувати від банкрутства внаслідок злиття з найбільшою фінансовою групою країни – UBS. Безперечно, всі ці події свідчать, що ситуація у світовій фінансовій системі змінюється. Попри всі негативні наслідки, вона також відкриває нові можливості для інвесторів.

Які є альтернативи

На фоні нових складнощів, з якими зіткнулися американські та європейські банки, інвестори почали виводити гроші з депозитів та переказувати їх в інші фінансові інструменти. Банкрутство банків викликало насамперед підвищений інтерес до ринку криптовалют.

З початку цього року ринковий курс основної криптовалюти у світі – біткойна – зросла більше, ніж на 60%. На деякий час вартість цифрової монети навіть перетнула важливу психологічну позначку30 тисяч доларів.

Криза у банківському секторі та альтернативи для інвесторів / Фото Unsplash

Золото тим часом теж користується підвищеною популярністю серед тих інвесторів, які вивели гроші з депозитів і задумалися про те, в якому активі їх краще розмістити. Ринкова ціна цього дорогоцінного металу вже зросла майже до 2000 доларів за тройську унцію.

Крім того, інвестори після виведення коштів з акцій американського банківського сектора почали купувати ще такі активи:

 • Цінні папери технологічних компаній – Apple, Tesla, Microsoft;
 • Валюти – долар, євро, британський фунт;
 • Сировину.

​Банкрутство великих банків, звісно, ​​сильно налякало учасників світового фінансового ринку. Водночас воно дало їм можливість перемістити свої гроші в інші активи, які демонструють непогане зростання і відкривають ширші перспективи перед інвесторами.

Як капіталізувати нові перспективи

Щоб не тільки зберегти свій капітал, а й отримати додатковий дохід, потрібно не пропустити та використати ті можливості, які надає фінансовий ринок.

Зробити це можна, наприклад, з допомогою торгової платформи Libertex, яку створила компанія Forex Club. Ця платформа пропонує інвесторам понад 300 різних фінансових інструментів. Серед них:

 • Акції відомих світових компаній;
 • Фондові індекси провідних країн світу;
 • Валюти та криптовалюти;
 • Енергоносії й інші активи.

При цьому інвестувати та заробляти можна як з комп'ютера, через вебдодаток, так і з мобільних телефонів, скориставшись програмами на iOS та Android. Таким чином, успішно використовувати великі можливості з управління вашим капіталом можна буквально в будь-якому місці. Головне – доступ до Інтернету.

Криза у банківському секторі та альтернативи для інвесторів / Фото Pexels

Перші кроки та корисні інструменти

Почати інвестувати та заробляти просто. Для цього потрібно виконати такий алгоритм дій:

 • Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
 • Обрати відповідний актив;
 • Визначитися із сумою та напрямком інвестиційної угоди;
 • Далі потрібно натиснути "купити" або "продати", щоб капіталізувати зростання або зниження конкретного фінансового інструмента.

Варте уваги Перший вибір на час кризи: найкращі 4 валюти для збереження заощаджень

Усе, що залишиться зробити після цього, – дочекатися бажаного результату та закрити угоду. Ці операції можна здійснити буквально в одному вікні. Розібратися в тому, як ефективно здійснювати інвестиційні угоди допоможе вбудований в Libertex деморахунок, на який вже зараховано 50 тисяч віртуальних доларів. Після кількох угод на деморахунку інвестор зможе в один клік перейти на реальний рахунок, щоб почати отримувати справжній дохід.