Чого очікувати від зустрічі ОПЕК+ у березні

ОПЕК+, країни-експортери нафти, обговорить можливість збільшення рівня видобутку нафти на наступній зустрічі 4 березня, повідомляє Investing.com.

Цікаво Ілон Маск втратив понад 15 мільярдів за добу через твіт про біткойн

  • Засідання групи обговорять питання збільшення видобутку до пів мільйона барелів на день, починаючи з квітня.
  • Саудівська Аравія може збільшити видобуток на 1 мільйон барелів на день, оскільки у лютому – березні добровільно погодилася їх скоротити.

Тому цілком можливо, що це засідання ОПЕК + завершиться додатковими 1,5 мільйонами барелів.

Наразі країни ОПЕК+ врізали видобуток нафти на більш ніж 7 мільйонів барелів на день. Але на фоні зростання цін та відновлення ринків, обдумують це скорочення зменшити.

Ціна нафти

За останні тижні ринки нафти покращились: запаси сирої нафти на ринку США нарешті опустилися до середнього показника за останні 5 років.

  • Ціна на нафту марки Brent підскочила до понад 67 доларів за барель.
  • WTI торгується вище 63 доларів.

Це найвищий рівень цін на нафту за останній рік.

Прогнози для нафти

Проте скорочення обмежень у видобутку країнами ОПЕК+ може ці ціни знизити на деякий час. Та загалом експерти налаштовані на ріст цін на нафту.

  • Аналітик Goldman Sachs Джеффрі Каррі в коментарі Financial Times спрогнозував, що ще цього року нафта торгуватиметься на рівні 80 доларів за барель або й більше.
  • Керівник відділу нафти і газу JPMorgan Крістіан Малек вважає, що ціна на нафту стрибне до рівня в 100 доларів за барель.