Вартість пшениці знову зросла

Після виходу Росії з зернової угоди, було пошкоджено 26 портових об'єктів та 5 суден, розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Це спричинило зростання світових цін на зерно – на 2,5% після обстрілів портової інфраструктури.

Читайте також Газ у Європі може коштувати менше ніж 0: що це означає для інвесторів

До слова, із середини липня пшениця здорожчала на 15%. Динаміка могла б виглядати гірше, проте у Північній півкулі гарно вродив урожай.

Україна звернулася до ЄС з проханням покрити витрати на транспортування

Міністерство сільського господарства України звернулося до глави торгового відомства ЄС Валдіса Домбровскіса з проханням покрити додаткові транспортні виплати, які пов'язані з "коридором солідарності".

Проте у Єврокомісії поки не має грошей на такі витрати. Кошти можуть з'явитися лише після середньострокового перегляду бюджету.

Ми поки що не знайшли рішення, як підтримати перевезення зерна. Люди ламають голову ще з минулого року. Багато зусиль уже було витрачено на спрощення системи,
– повідомили у ЗМІ.

Також Україна попросила розширити "коридори солідарності" на 1 – 1,5 мільйона тонн на місяць. Здійснити це пропонується за рахунок "зелених коридорів", тобто до Адріатичного моря, країн Балтії, Німеччини та Нідерландів.