Україна звернулася до ЄС з проханням

21 липня Міністерство сільського господарства України звернулося до глави торгового відомства ЄС Валдіса Домбровскіса з проханням покрити додаткові транспортні виплати, які пов'язані з використанням альтернативних маршрутів ЄС – "коридори солідарності".

Читайте також Газ у Європі може коштувати менше ніж 0: що це означає для інвесторів

Джерела Reuters повідомили, що зараз у Єврокомісії немає грошей, щоб допомогти Україні з транспортуванням після припинення "зернової угоди". Натомість значні кошти можуть з'явитися після середньострокового перегляду бюджету, але на його узгодження може піти ще кілька місяців.

Ми поки що не знайшли рішення, як підтримати перевезення зерна. Люди ламають голову ще з минулого року. Багато зусиль уже було витрачено на спрощення системи,
– повідомило джерело.

Також Україна попросила розширити "коридори солідарності" на 1 – 1,5 мільйона тонн на місяць. Здійснити це пропонується за рахунок "зелених коридорів", тобто до Адріатичного моря, країн Балтії, Німеччини та Нідерландів.

До слова президент Росії Володимир Путін, на зустрічі з лідерами шістьох африканських держав, заявив про готовність надати їм безкоштовно десятки тисяч тонн зерна.

МВФ поділилися прогнозом щодо цін на зерно

  • Головний економіст з Міжнародного валютного фонду прогнозує, що вартість зерна може зрости на 15% після краху зернової ініціативи.
  • Він також додав, що ці є інструменти можуть працювати у зворотному напрямку. Найімовірніше, це призведе до посилення тиску на вартість продуктів на глобальному рівні.
  • Водночас у МФВ додали, що вони вважають зростання цін у діапазоні 10 – 15% як "розумну оцінку".