Федеральний прокурор Петер Франк надіслав відповідне клопотання до Вищого регіонального суду Франкфурта-на-Майні. Головна ціль конфіскація 720 мільйонів євро заморожених російських активів до державного бюджету Німеччини.

Зверніть увагу Дитині на майбутнє: які опції можуть використати батьки, аби підготувати фінансовий старт дітям

Німеччина може конфіскувати понад 700 мільйонів російських активів

У разі ухвалення рішення про початок процесу, то це стане прецедентом для Німеччини. До цього російські активи у країні лише заморожували. Таким чином, росіяни втрачали можливість розпоряджатися активами, проте право власності залишалося за ними.

Видання Spiegel також додає, що після підтвердження інформації про включення цих активів до санкцій ЄС, банк JP Morgan отримала запит на трансфер понад 720 мільйонів євро на рахунок у Commerzbank. Це одна з дочірніх компаній Московської фондової біржі, National Clearing Corporation. Через це американський кредитор відмовився від виконання цієї операції.

З іншої сторони, слідчі тепер вважають, що є підстава саме для конфіскації заморожених активів. Мовляв, спроба їхнього виведення після оголошення санкцій можна сприймати як намір обходу цих обмежень. Додають, що наразі майже немає реальних шансів заарештувати та судити порушників. Проте держава має можливість конфіскувати заморожені активи у рамках судового процесу.