Далеко не всі хочуть отримувати російські енергоносії, – Рябцев

Про це 24 каналу розказав експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев. За його словами, навіть якщо росія залучить усі можливі логістичні інструменти, то переорієнтувати на інші ринки можна буде лише чверть обсягів експорту.

Зверніть увагу росія може повністю припинити постачати газ у Європу, треба до цього готуватися, – Зеленський

Він пояснив, що все інше переорієнтувати неможливо через те, що недостатньо потужності трубопроводів, які спрямовуються на Схід. Річ у тім, що впродовж останніх 50 років радянський союз, а за ним і росія будували трубопроводи лише для того, щоб експортувати енергоносії на європейські ринки. Натомість у напрямку Сходу будували дуже мало, адже там обмаль можливостей для налаштування логістики експорту.

"Крім того, морським шляхом все обмежено тим, що у росії немає танкерів такої потужності, які могли б завантажуватися десь у Балтійському морі чи у Владивостоці, і після того транспортувати нафтову сировину по всьому світу", – каже експерт.

До того ж нові трубопроводи, які потенційно можна збудувати, цікаві не всім. До прикладу, вони не потрібні навіть Китаю, якщо проходитимуть через територію Монголії.

Це також геополітична гра і далеко не всі бажають отримувати російські енергоносії так, як нас хочуть в цьому переконати. Скорочення видобутку російських енергоносіїв – це вже довершений факт, і можна сказати про те, що пік видобутку росія вже пройшла,
– констатував Рябцев.

Він додав, що найближчими роками відбуватиметься не лише стагнація, але й занепад російської нафтогазової галузі. Втім, цей процес може тривати не 1 – 2 роки, а десятки років.

Втім, це означатиме, що без передових технологій та спеціалістів, у росії ніщо не буде розвиватися.

"Світ буде мати такий собі заповідник за залізною завісою, на який буде показувати пальцем і казати: "Ось, дітки, не потрібно бути такими, як вони", – підсумував Геннадій Рябцев.

Геннадій Рябцев розповів про ситуацію з експортом російських енергоносіїв: дивіться відео