Одна з найбільших нафтових компаній у країні очолила зусилля із морського глибоководного буріння. Йдеться про China National Offshore Oil Corp. (CNOOC).

Варте уваги США посилюють тиск на ринок криптовалют: як це може змінити галузь

Що відомо про плани Китаю

За останніми даними, на об'єкті в Чжухаї одночасно може перебувати до 15 тисяч працівників. Компанія CNOOC інвестує значні суми на розвиток технології буріння. Наразі у цій сфері першість утримують нафтові корпорації із Заходу. У 2022 році на морські свердловини припадало до 60% обсягів видобування нафти у Китаї.

Річ у тому, зараз фіксують старіння наземних свердлив, тоді як попит у Китаї на енергію зростає. У зв'язку з цим залежність країни від імпортної нафти зростає. Додамо дані про імпорт сировини:

  • На сьогодні Китай купує понад 70% нафти з-за кордону;
  • Цікаво, що на рубежі тисячоліть цей показник становив лише 10%.

Аналітик з S&P Global Commodity Insights заявив, що внутрішні морські барелі стануть основою для економічного зростання Китаю на наступне десятиліття.

Загалом у 2023 році компанія CNOOC планую отримати від 650 до 660 мільйонів барелів нафтового еквівалента у рамках видобування. Ба більше, китайська корпорація долучається до різноманітних проєктів по всьому світу та експериментує з передовими технологіями.

Нагадаємо, що минулої п'ятниці нафта зафіксувала друге поспіль знецінення за тиждень. Одна з причин – слабкі економічні дані з Китаю.