Китай покарав Alibaba за зловживання положенням домінанта на ринку. Всесвітньо відома корпорація стала центром уваги китайської влади після того, як її засновник Джек Ма публічно розкритикував регулятивну систему в Піднебесній.

Варте уваги Microsoft планує придбати компанію, яка стоїть за створенням Siri: в яку суму оцінюють угоду

Ексклюзивний продавець

Після того, як новина про штраф Alibaba була оприлюднена, вартість акції корпорації на гонконзькій біржі стрімко пішла вгору. На розвиток ситуації вплинули два ключових фактори:

  • усунення невизначеності,
  • штраф та інші корегувальні заходи не стали надважким тягарем для компанії.

Головний виконавчий директор комерційного титана Даніель Чжан зазначив, що Alibaba готова спростити умови співпраці з продавцями у рамках "комплексних заходів", реалізації яких вимагають регулятивні органи Китаю.

Ця практика також відома як "ексклюзивний продавець". Критики вважають, що саме ця стратегія допомогла компанії стати лідером ринку в Китаї. Керівництво гіганта заявило, що попри рекордний штраф, вони впевнені, що держава й надалі буде їх підтримувати.

Вони підтвердили нашу бізнес-модель. Ми відчуваємо себе комфортно, оскільки немає нічого неправильного в нашій фундаментальній бізнес-моделі,
– заявив виконавчий віцепрезидент китайського гіганта Джо Цай.

Ринок акцій

Акції Alibaba зросли на 8% на торгах у Гонконзі, добавивши до ринкової вартості 48,5 мільярда доларів. Таким чином, компанія продемонструвала найбільший денний приріст за останні три місяці. За даними аналітиків Everbright Sun Hung Kai, після ухвалення рішення щодо штрафу для Alibaba, сумніви на ринку стосовно дітища Джека Ма зникли. Очікують, що імплементація покарання дозволить ціні акцій компанії знову привернути увагу на ринку.

Moody's Investors Service інформує, що корекційні заходи, найімовірніше, стануть причиною зменшення доходів компанії, оскільки подальше розширення її частки на ринку буде обмеженим. Ще одним фактором, який вдарить по прибутках корпорації є інвестиції, які необхідно буде вкладати в кампанію для приваблення продавців та модернізацію своїх продуктів та послуг.

Вартість акцій Alibaba зросла після новини про штраф / Інфографіка Investing.com

Реакція компанії

У корпорації запевнили, що вони рішуче налаштовані виплатити штраф державі у розмірі 2,75 мільярда доларів (18 мільярдів юанів). Виконавчий заступник віцепрезидента Джо Цай висловив сподівання, що на цьому їхня співпраця з антимонопольним регулятором закінчиться.

Цікаво Історичний рекорд: чому ринок нерухомості в країнах Скандинавії може "вибухнути"

Крім того, Цай наголосив, що комерційний гігант не покладає всі свої надії на "ексклюзивний контракт" з ними, щоб втримати продавців на своїй платформі. За його словами, у минулому таку практику використовували лише з невеликою кількістю флагманських магазинів Tmall.

Штраф у розмірі 2,75 мільярда доларів для Alibaba варто сприймати, як значну, але не доступну ціну, яку необхідно заплатити, щоб почати процес примирення з пекінським режимом,
– сказав президент Sage Capital Франклін Чу.

Alibaba все ще залишається привабливим та зручним способом інвестувати в економіку Китаю, яка розвивається дуже швидкими темпами.