З 30 вересня 2022 року акції Tesla подешевшали на ринку на 16,3%. Відповідно ринкова капіталізація виробника електрокарів знизилася на 135 мільярдів доларів.

Варте уваги Інвестиційний бум у світі: як почати та уникнути шахраїв

Неочікувана заява Ілона Маска

Цілком ймовірно, зниження вартості цінних паперів компанії Ілона Маска. Принаймні таку заяву можна зробити з врахуванням звіту Tesla за третій квартал та обережний прогноз на весь 2022 рік.

Чистий прибуток виробника електрокарів у третьому кварталі склав 3,3 мільярда доларів США при доході в у розмірі 21,45 мільярда доларів. Попри зростання показника на 56%, виторг виявився нижчим за 21,96 мільярда доларів, які очікували аналітики.

Після цього всього Ілон Маск зробив важливу заяву. Бізнесмен повідомив, що компанія обговорювала масштабну програму викупу акцій, спрямовану на винагороду акціонерів шляхом підвищення вартості цінних паперів. Йдеться про активи на суму від 5 до 10 мільярдів доларів навіть за умови розвитку негативного сценарію у 2023 році.

За словами Маска, цю ідею активно обговорювали на рівні керівництва компанії, де вважають, що це має сенс. Він додав, що компанія має на меті напрацювати правильний процес для програми викупу активів. Додамо більше актуальних даних про Маска та Tesla:

  • Акції виробника електрокарів наразі торгуються на рівні 208,18 долара за штуку;
  • Ринкова капіталізація компанії становить 653,8 мільярда доларів, згідно з Yahoo!Finance;
  • Водночас капітал Ілона Маска видання Forbes оцінює у 209 мільярда доларів.