Контракт на різницю – це угода між двома сторонами про передачу різниці між поточною вартістю активу та його значенням в кінці дії договору. В його основі лежать валютні пари, акції, індекси, криптовалюти тощо.

Варте уваги 5 цікавих фактів про криптовалюти: про що варто знати

У чому суть

Цей фінансовий інструмент вперше використали у 1980 році у Великій Британії. Спершу він був заснований тільки на акціях, проте поступово коло інструментів розширилося. Сьогодні такі контракти укладаються практично на всі активи, які існують на ринку. Однак акції ніхто не скидав з рахунків. Зокрема, найпопулярніші CFD на акції наступних компаній-гігантів:

 • Amazon,
 • Netflix,
 • Apple.

CFD показує динаміку котирувань того чи іншого активу (це називається базовим активом), але не дає інвестору можливості придбати сам актив. Таким чином цей інструмент лише покриває різницю ціни базового активу під час укладання угоди й при виході з неї. Тобто CFD дозволяють інвесторам торгувати на фінансових ринках, не купуючи сам актив.

CFD стають все популярнішими серед трейдерів / Фото Unsplash

Контракти на різницю цін дають можливість учасникам ринку заробити як на зростанні, так і на падінні котирувань того чи іншого активу. У тому випадку, якщо інвестор робить ставку на те, що фінансовий інструмент піду вгору, то він відкриває позицію на покупку, а якщо – на падіння ціни, то на продаж.

Як працювати з CFD

Почати працювати з CFD можна як і з будь-яким іншим активом – через компанію, яка забезпечує трейдерам доступ до фінансового ринку. Головне, щоб обрана фірма дозволяла здійснювати операції з цими інструментами. Максимізувати прибуток від роботи з CFD можна, скориставшись кредитним плечем або мультиплікатором. Цей сервіс дозволяє здійснювати операції з більшим обсягом коштів, ніж є на рахунку у трейдера.

Для тих, хто не має великої суми, але хоче отримати суттєвий прибуток – це непоганий варіант. Проте варто пам'ятати, що зі зростанням прибутковості, збільшуються і ризики. Тому надважливо слідувати правилам управління ризиками та капіталом, для мінімізації цього фактору.

З чого почати працювати з CFD

Щоб отримувати прибуток торгуючи CFD, важливо правильно обрати компанію, яка надасть цю можливість. Зокрема, варто звернути увагу на багаторічну історію та позитивні відгуки від реальних трейдерів. Крім того, важливо, щоб компанія надавала широкий спектр інструментів й можливість торгівлі з "кредитним плечем" або мультиплікатором. Використання кредитного плеча дозволить підвищити прибутковість торгівлі, а великий набір інструментів знизить ризики завдяки можливостям для диверсифікації торгового портфеля.

Цікаво Facebook запускає власний криптогаманець: що варто знати про проєкт

Одна з компаній, яка відповідає необхідним критеріям, – Forex Club. Ця фірма з 1997 року надає трейдерам по всьому світу доступ до торгівлі контрактами на різницю цін на:

 • акції,
 • індекси,
 • енергоносії,
 • інші активи.

CFD стають все популярнішими серед трейдерів / Фото Unsplash​

Платформа Libertex доступна як через вебдодаток, так і за допомогою додатків для операційних систем iOS і Android. Це дозволяє оперативно здійснювати вигідні угоди. Для того, щоб почати потрібно зробити кілька простих кроків:

 • відкрити та поповнити рахунок в Libertex,
 • обрати відповідний інструмент,
 • визначитися з сумою угоди та мультиплікатором,
 • натиснути "в ріст" або "в зниження" для здійснення операції у потрібному напрямку.