Долар у середу купували за 28,21 гривні (-4 копійки в порівнянні з вівторком), а продавали – по 28,46 гривні (-5 копійок), свідчать дані сайту finance.ua.

Актуально: В Укрпошті нова послуга – поповнення банківської картки: як це працює

Євро у середу купували за 34,43 гривні (+4 копійки), а продавали по 34,93 гривні (+3 копійки).

Готівковий курс валют у Києві 6 січня такий:

  • долар – 28,40 гривні (купівля) і 28,50 гривні (продаж);
  • євро – 34,65 гривні (купівля) і 34,75 гривні (продаж).

За курсом валют від НБУ 6 січня долар подешевшав на 3 копійки і коштував 28,40 гривні. Євро коштувало 34,93 гривні – на копійку дешевше, аніж день тому.

Як змінювався курс валют протягом року

На готівковому ринку у 2019 році долар найбільше коштував у середині січня – 28,33 гривні. З цього часу він постійно падав, і на початку березня опустився до 26,57 гривні. Протягом березня-квітня спостерігалися стрибки долара – нижче чи вище 27 гривень. Після президентських виборів американська валюта стрімко падала, втрачаючи щодня по 5-15 копійок. Долар почав різко дорожчати в ціні наприкінці 2019 року, набравши за три дні 1,5 гривні. Від початку 2020 року долар поступово росте. Пік зростання припав на першу половину березня, що пов'язано зі спалахом коронавірусу в Україні та запровадженням карантину – в цей період долар подешевшала одразу на 3 гривні за пів місяця. Ще одне зростання долара трапилось на початку липня – на фоні відставки голови НБУ.

Подібна ситуація з євро. Піковий період припав на середину січня 2019 року – 10 числа євро коштувало 32,65 гривні. До середини березня європейська валюта впала до 30 гривень. Потім був незначний стрибок, а після виборів гривня впевнено зміцнювалася. Натомість починаючи з кінця 2019 року євро, як і долар, зростало у ціні, особливо на початку запровадження карантину – тоді європейська валюта додала у ціні одразу 4 гривні за короткий період.

Цікаве: Ціна біткойна вкотре побила історичний максимум

Чому долар "стрибає"? Курс гривні в Україні гнучкий. НБУ сьогодні не відповідає за курс валют і штучно не підтримує його. Завданням Нацбанку є досягнення низької стабільної інфляції. Що ж до стрибків долара, НБУ в основному пояснює їх сезонністю гривні, оскільки ми – аграрна країна. Коли аграрний сектор закуповує валюту – провокує попит, а отже – і зростання курсу. Відповідно, після того, як аграрники зароблять гроші та продадуть зароблену валюту – створять пропозицію, курс знижується. Детальніше читайте у статті: Чому дорожчає валюта та що варто знати, щоб спокійно жити.