У зв'язку з цим на початку 2023 року компанія Evergrande ухвалила рішення про продаж розкішної яхти. Її вартість оцінюють приблизно у 32 мільйони доларів. Про це повідомляють два анонімних джерела.

Звернути увагу Ставка на перспективу: як вийти на абсолютно новий рівень фінансової свободи

Що відомо про яхту

Китайський забудовних Evergrande продав 60-метрову яхту Event. Ця угода стала частиною програми з продажу непрофільних активів. Річ у тому, що ситуація з дефіцитом коштів у компанії ускладнилася. Через це в Evergrande активно намагаються створити план для погашення боргу.

Де керівництво

На сьогодні засновник та очільник компанії Evergrande Хуей Ка Ян перебуває під слідством. У зв'язку з цим аналітики та інвестори починають ставити запитання щодо майбутнього компанії у Китаї. Мовляв, хто буде очолювати компанію і що станеться з планом реструктуризації офшорного боргу.

Що відбувається з компанією

Один із найбільших забудовників Китаю – Evergrande оголосив про дефолт ще у 2021 році. З кінця березня 2022 року до кінця серпня 2023 року торги цінними паперами компанії на біржі у Гонконзі були припинені. Тобто пауза тривала 17 місяців. З 28 серпня цей процес відновили.

У перший день торгів акції Evergrande обвалилися в ціні майже на 87%. Далі ці активи демонструють надзвичайну волатильність на фондовому ринку. Для прикладу, під час сесії 6 вересня цінні папери подорожчали на понад 80%. Додамо, що станом на червень 2023 року фінансові зобов'язання вище згаданої компанії становлять майже 328 мільярдів доларів.