Експерти очікують зростання американських фондових індексів до 25% до кінця поточного року та у 2024 році. З чим пов'язані такі прогнози й чи справді цей ринок має всі шанси на те, щоб перейти до позитивного тренду – детально розповідаємо у новому матеріалі 24 Каналу.

Зверніть увагу За кулісами фондового ринку: 3 головних фактори, які впливають на ціни

Прогнози від експертів

З початку 2023 року американський ринок уже виріс майже на 20% за основними біржовими індикаторами. Це свідчить, що торішнє зниження, швидше за все, завершилося. Підтверджують цю думку троє відомих аналітиків: Том Лі з Fundstrat, Раян Детрік з Carson Group та президент Yardeni Research Ед Ярдені. Вони поділилися такими прогнозами:

 • На думку Тома Лі, до кінця поточного року Індекс S&P 500 має всі шанси зрости на 26%, перейшовши до "бичачого" тренду на тлі успіхів у сфері розвитку штучного інтелекту та вдалих рішень американського центробанку щодо інфляції;
 • Справді за підсумками червня 2023 року Індекс споживчих цін у США збільшився лише на 0,2% порівняно зі зростанням на 0,1% у травні. Темпи зростання цін у країні склали лише 3%, оновивши мінімум з весни 2021 року;
 • Детрик вважає, що за підсумками 2023 року американський ринок акцій додасть 25% за Індексом S&P 500. Зокрема, цьому сприятиме зростання доходів компаній, яке підтримає попит на акції найбільших корпорацій у США;
 • Одним із доказів цієї позиції стала фінансова звітність деяких американських корпорацій. Наприклад, виробник електрокарів Tesla за перший квартал 2023 фінансового року отримав виторг у розмірі 23,3 мільярда доларів. Зростання цього показника склало 24%.

Експерти очікують зростання фондового ринку США / Фото Pexels

Що ж до прогнозів від Ярдені, то нещодавно він також оприлюднив більш позитивні прогнози для Індексу S&P 500. Експерт очікує, що цей індикатор злетить на 19% від поточних рівнів до кінця 2024 року. Він дотримується такого сценарію розвитку подій на тлі покращення показників американської економіки – насамперед це стосується, звичайно, сповільнення інфляції.

Прогнози фахівців справді виглядають дуже реалістично. У 2023 році економіка США виглядає вже набагато впевненіше, особливо, якщо порівнювати з торішньою динамікою. Це, без сумніву, позитивно позначиться і на американському фондовому ринку. Не виключено, що ринок завершить поточний рік зростанням як мінімум на 15 20% за індексом S&P 500.

Які варіанти мають інвестори

Зростання фондових індексів може надати інвесторам можливість монетизувати поточну динаміку фондового ринку. Для цього не потрібно володіти великим капіталом чи спеціальною фінансовою освітою. Для прикладу, можна просто обрати надійну торгову платформу, яка допоможе вийти на прибутковий рівень, здійснюючи угоди з різними фінансовими інструментами.

Однією з таких платформ є Libertex від компанії Forex Club. Зокрема, Libertex для кожного пропонує вибір з понад 300 різних інструментів. Серед них:

 • Акції відомих компаній;
 • Світові фондові індекси;
 • Валюти та криптовалюти;
 • Інші активи.

Перші кроки та корисні опції для кожного

У сучасному світі почати займатися інвестиціями та вийти на прибутковий рівень досить просто. Потрібно зробити лише кілька кроків у такій послідовності:

 • Відкриття та поповнення рахунку у Libertex;
 • Вибір конкретного та потрібного активу;
 • Визначення із напрямком інвестиційної угоди – "купівля" активу, якщо інвестор очікує зростання вартості котирувань або "продаж" у разі ставки на зниження.

Експерти очікують зростання фондового ринку США / Фото Pexels

Для визначення із правильним напрямком угод підійдуть вбудовані в Libertex інструменти технічного аналізу та стрічка фінансових новин. Тоді як для опанування ключових тонкощів укладання інвестиційних угод допоможе вбудований деморахунок із віртуальними 50 тисячами доларів.

Розібравшись з деталями, інвестор зможе в один клік перейти на реальний рахунок, щоб почати отримувати справжній прибуток. Ще одна перевага Libertexдоступність. На платформі можна працювати як через вебдодаток з комп'ютера, так і з мобільних телефонів за допомогою програм для iOS та Android. Тож вдало займатися інвестиціями реально буквально у будь-якому місці. Головне – доступ до Інтернету.