Усе залежить від того, які сигнали більше впливають на динаміку та загальну ситуацію на ринку. Про ключові чинники впливу – розповідаємо у новому матеріалі 24 Каналу.
Цікаво Випередила навіть біткойн: яка монета може стати новим топгравцем на ринку криптовалют
Фактор інформаційної повістки
Ринок акцій великою мірою орієнтується новини, які інвестори та трейдери сприймають як значні та важливі. Це можуть бути, наприклад, звістки про результати виборів у тій чи іншій країні, чи про стихії.
У 2020 році фондовий ринок США зафіксував збільшення основних індексів у межах 3%. Ці індикатори так позитивно відреагували на зміну керівництва в країні.
Ключові показники
Важливим фактором впливу на настрої інвесторів на фондовому ринку є макростатистика і показники від фінансових регуляторів найбільших країн світу. Це, зокрема, дані щодо інфляції та зайнятості у США та країнах Єврозони, а також рішення Федеральної резервної системи та Європейського центрального банку щодо базової ставки.
Головні фактори впливу для цін на світових біржах / Фото Pexels
Яскравим підтвердженням цього став той факт, що американські фондові індекси злетіли на статистиці, яка демонструє уповільнення інфляції у США у жовтні 2022 року до 7,7%. У той момент показник виявився нижчим за очікування аналітиків, які прогнозували 8%.
Звітність публічних компаній
Також дуже важливе значення для акцій окремих компаній відіграє їхня фінансова звітність. Найчастіше звіти публікують за підсумками кожного кварталу. Учасники ринку уважно вивчають ці дані та ухвалюють рішення про купівлю або продаж цінних паперів тієї чи іншої корпорації, виходячи з її результатів за квартал, 6 місяців чи рік.
Так, наприклад, у квітні 2021 року акції виробника електрокарів Tesla зросли в ціні одразу на 5% після звіту про рекордні підсумки першого кварталу. Тоді прибуток компанії склав 3,2 долара на акцію, що перевищило середнє прогнозне значення аналітиків Волл-стріт у 2,3 долара. А виторг виробника електрокарів зріс одразу до 18,8 мільярда доларів порівняно з оцінками в 17,9 мільярда доларів.
Водночас у жовтні 2022 року акції компанії, навпаки, подешевшали на тлі публікації квартального звіту з постачання. За підсумками третього кварталу минулого року Tesla поставила рекордні 343,8 тисячі автомобілів по всьому світу, проте аналітики прогнозували збільшення продажів до 358 тисяч одиниць.
Головні фактори впливу для цін на світових біржах / Фото Pexels
Як капіталізувати коливання на ринку
Ринок акцій – це дуже рухливий організм, який реагує на різні сигнали, що надходять на постійній основі. Йдеться як про важливі новини, дані економічної статистики, так і про фінансову звітність публічних компаній.
Однак для отримання прибутку інвесторам важливо не лише стежити за цими речами, але й обрати надійну торгову платформу для здійснення операцій на фінансовому ринку.
Однією з найбільш зручних як для початківців, так і для досвідчених інвесторів є Libertex від компанії Forex Club. Ця платформа доступна як через вебдодаток з комп'ютерів, так і через програми для iOS та Android з будь-яких сучасних мобільних телефонів.
Завдяки цьому управляти власним капіталом реально в будь-якому місці й майже з будь-якого пристрою. Головне – доступ до Інтернету. Здійснювати угоди в Libertex можна різними активами. Платформа пропонує обрати з понад 300 різних фінансових інструментів. Серед них:
- Акції провідних публічних компаній;
- Фондові індекси;
- Валюти та криптовалюти;
- Інші фінансові інструменти.
Для того, щоб спрогнозувати динаміку на фондовому ринку можна використовувати вбудовані у платформу безплатні інструменти технічного аналізу та стрічку фінансових новин.
Головні фактори впливу для цін на світових біржах / Фото Pexels
Як зробити перші кроки
Почати здійснювати угоди та вийти на прибутковий рівень у сучасному світі досить просто. Для цього потрібно зробити всього кілька кроків у такій послідовності:
- Відкриття та поповнення рахунку у Libertex;
- Обрання активу;
- Введення суми інвестиційної угоди та визначення з її напрямком – "купити" або "продати";
- Вибір залежить від того, чи очікує інвестор зростання або зниження котирувань активу;
- Закриття угоди в тому ж вікні при досягненні бажаного рівня прибутковості.