На думку Джорджа Сороса, ця загроза виникла через закінчення буму на ринку нерухомості закінчився колапсом минулого року.

Варте уваги Акцент на валютному ринку: на яку опцію експерти радять звернути увагу

Джордж Сорос назвав загрозу для Китаю

Відомий фінансист вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін, найімовірніше, не зможе відновити довіру до цієї сфери, яка досить сильно постраждала від низки дефолтів компаній-забудовників та падіння вартості землі та квартир. Наприклад, компанія Evergrande повідомила про дефолт.

Джордж Сорос додав, що фундаментом буму на ринку нерухомості у Китаї була нестійка модель, яка приносила користь місцевим органам влади й спонукала людей вкладати більшість своїх збережень у цей сектор. Крім того, інвестор підмітив, що державна політика Піднебесної, яка була направлена на стримування цього буму, створила додаткові складнощі для погашення боргів зі сторони компанії-забудовника Evergrande.

Поки незрозуміло, як влада впорається з цією кризою! Вони можливо надто довго відкладали розв'язання цього питання, адже тепер довіра людей похитнулася,
– сказав Сорос.

Протягом останніх років американський бізнесмен був одним із відомих критиків лідера Китаю та керівної Комуністичної партії. Він відкрито критикував інвестиційну компанію BlackRock за ведення бізнесу у Китаї, назвавши це "трагічною помилкою". Крім того, інвестор негативно оцінив політику Пекіна щодо приватного бізнесу.

На думку Сороса, падіння цін на ринку нерухомості може настроїти багатьох осіб, які вклали у цей сектор основну частину власних заощаджень, проти лідера Китаю. Він додав, що поточна ситуація "не виглядає перспективно". Цю заяву фінансист зробив за кілька днів до початку зимових Олімпійських ігор у Пекіні. Проте, на думку Сороса, Сі Цзіньпін має багато інструментів для відновлення довіри, але головне питання – чи буде політик їх використовувати належним чином.